کانکس اجراء در محل

کانکس اجراء در محل

کانکس اجراء در محل

کانکس اجراء در محل کانکسی میباشد که از ابتدای اجراء در محل مورد نظر ساخته میشود و دلیل این امر نیز محدودیتهای موجود در محل اجراء میباشد که باعث میگردد شرایط حمل کانکس به محل مورد نظر امکان پذیر نباشد. در بعضی مواقع به دلیل وجود محدودیتهایی از قبیل عرض کم خیابان و یا وجود موانعی مانند درختان تنومند در حاشیه راه، یا اجرای کانکس در ابعاد بزرگ در طبقات زیرین ساختمان و یا بر روی پشت بام تنها راه ساخت سازه در محل میباشد. به این صورت که مصالح به صورت قطعات جدا از هم به محل مورد نظر منتقل و عملیات ساخت در محل صورت میگیرد. اما برای اینکار باید شرایطی که در ادامه خواهد آمد محیا باشد.

ساخت کانکس اجراء در محل

برای ساخت کانکس باید شرایط کاملا محیا باشد از قببل برق تک فاز، مقاومت ساختمان و یا زمین، عدم حائلهای از قبیل درخت و کابلهای براق که قبل از شروع اجرای کانکس توسط کارشناسان کانکس کارراد مورد برسی و بازدید قرار میگیرد.

مدت زمان کانکس اجراء

زمان اجرای کانکس اجراء در محل بستگی به ابعاد و نوع کانکس دارد. به طور معمول برای کانکس معمولی بین سه روز تا یک هفته و برای کانکس ویلایی یا کانکس اضافه بنا با متراژ بالا حدود 20 روز تا 30 روز زمان مورد نیاز میباشد.

جنس کانکس اجراء در محل

مواد و مصالح استفاده شده در کانکس اجراء در محل کاملا به کاربری و درخواست خریدار بستگی دارد. و تمامی انواع کانکس چه کانکس کامپوزیت چه کانکس پانلی و حتی کانکس معمولی و غیره، همگی به صورت اجرا در محل نیز قابل نصب میباشند، اما سرعت اجرا و همچنین دوام کانکس در حالت پانلی بیشتر بوده و از طرفی هزینه آن نیز بیشتر است. کانکس نصب در محل در بیشتر مواقع قابلیت جابجایی ندارد زیرا اگر کانکس قابل حمل بود، دیگر نیازی به اجرا در محل نبود. اما اگر منظور از جابجایی چند متر است بله شدنی است. به طور مثال یک سازه اجراء در محل با ابعاد متوسط 8 متر مربع را به راحتی بر روی سطح پشت بام یا داخل فضای یک پارکینگ میتوان جابجا کرد. به شرط اینکه محدودیتهایی مثل وجود یک ستون دقیقا جلوی محل استقرار کانکس یا یک کولر آبی بر روی پشت بام وجود نداشته باشد.

کاربرد کانکس اجراء در محل

کاربرد کانکس اجراء در محل در بیشتر مواقع در روی بامها بهره برداری اتاق (اتاق درس، اتاق خواب، و…)، یک انباری بر روی بام یا داخل پارکینگ و حیاط، کانکس سرایداری در طبقه زیر همکف یا داخل حیاط و از این قبیل کاربری ها به علاوه کانکس مسکونی و یا کانکس نگهبانی یا کانکس کارگاهی در ابعاد خیلی بزرگ بوده و نمیتوان به وسیله تریلی آنها را حمل کرد و کاربری آنها از پیش تعین شده است. این کانکس قابلیت مجد مونتاژ و دمونتاژ را دارد. اما باید توسط کارشناسان و مهندسین فنی این کار انجام گیرد. زیرا اسکلت این کانکس به صورت جوش به یکدیگر متصل شده که برای دمونتاژ آن نیاز به ابزار و متخصص این کار میباشد.

قیمت

اصولاً قیمت کانکس اجراء در محل بیشتر از قیمت کانکس معمولی ساخته شده در کارخانه میباشد. زیرا هزینه جانبی نظیر کرایه حمل مصالح، نظارت بر اجرا و حق ماموریت کارشناس تولید بر هزینه های ساخت آن در کارخانه افزوده میشود که باعث افزایش ۱۵ درصدی قیمت آن میگردد.

مزایا و معایب

کانکس اجراء در محل دارای معایب و مزایایی میباشد که ما به طور صادقانه به آن میپردازیم. تا توانسته باشیم حسن نیت خود را به مشتریان عزیز ثابت کرده و در امر خرید کمکشان کنیم. از جمله مزایای این کانکس در درجه اول این است که در هنگامی که شما شرایط حمل کانکس را به محل ندارید. میتوانید با این کار کانکس مورد نظر خود را بسازید. و از مزایای دیگر آن نیز این است که هزینه حمل و نقل و مسائل مربوط به آن نیز در این نوع ساخت و ساز دیگر محاسبه نمیشود. و تیم اجرا کننده خود موظف به تامین مصالح مورد نیاز جهت ساخت سازه اجراء در محل میباشد.

از معایب کانکس اجراء در محل این است که زمانی که تیم اجرا کانکس در محل مورد نظر قرار میگیرند و شروع به اجرا ساخت میکنند به علت برش کاری و یا جوشکاری باعث تولید صدا میشوند. که اگر این امر در یکی از مراکز مانند بیمارستان، مدرسه و… انجام شود باعث ناراحتی یا عدم آسایش و آرامش افراد ذینفع میگردد. به این ترتیب این مساله ضعف بزرگی در اجرای سازه نصب در محل میگردد.