مقالات کانکس

کانکس دست دوم

کانکس دست دوم

در خرید کانکس دست دوم به چه نکاتی باید توجه داشت؟ مهمترین اصل در خرید اینست که حتما باید با صاحب اصلی کانکس طرف شویم. مثلا شما برای خرید کانکس به پروژه ای که به اتمام رسیده مراجعه میکنید و با  شخصی که صاحب آن است به توافق میرسید و بعد از انتقال پول برای بردن کانکس مراجعه میکنید. ولی این بار شخص مورد نظر را پیدا نمیکنید و متوجه میشوید که آن شخص اجازه فروش کانکس را نداشته پس بهتر است برای اطمینان از خرید کانکس دست دوم مورد نیاز خود را از تولید کنندگان کانکس تهیه فرمایید.

کانکس اجراء در محل

کانکس اجراء در محل

کانکس اجراء در محل کانکسی میباشد که از ابتدای اجراء در محل مورد نظر ساخته میشود و دلیل این امر نیز محدودیتهای موجود در محل اجراء میباشد که باعث میگردد شرایط حمل کانکس به محل مورد نظر امکان پذیر نباشد. در بعضی مواقع به دلیل وجود محدودیتهایی از قبیل عرض کم خیابان و یا وجود موانعی مانند درختان تنومند در حاشیه راه، یا اجرای کانکس در ابعاد بزرگ در طبقات زیرین ساختمان و یا بر روی پشت بام تنها راه ساخت کانکس در محل میباشد. به این صورت که مصالح به صورت قطعات جدا از هم به محل مورد نظر منتقل و عملیات ساخت در محل صورت میگیرد. اما برای اینکار باید شرایطی که در ادامه خواهد آمد محیا باشد.

مشخصات فنی کانکس

مشخصات فنی کانکس

مشخصات فنی کانکس
استراکچر دیواره ها، کف و سقف کانکس بصورت یکپارچه از پروفیلهای ERW فولادی سنگین ۴۰×۴۰ و ۸۰×۴۰ به صورت مشبک.
تعبیه هوکهای قوی به همراه استیفرهای تقویت شده روی ستون های اصلی کانکس از میلگرد نمره ۱۸، ۲۰ و۲۲ جهت بارگیری و جابجایی کانکس.

تاسیسات کانکس

تاسیسات کانکس

تاسیسات کانکس دسته بندی های مختلفی دارد. این دسته بندی ها به دلیل مجزا بودن عملکرد هرکدام است. و از نظر فنی نیز باید بصورت جدا گانه برسی و نقشه کشی شود. کانکس کارراد برای هر بخش از این تاسیسات محاسبات تخصصی انجام داده است. و بعد از طراحی نقشه های فنی توسط مهندس تاسیسات کانکس کارراد آن را برای اجرا در سازه های پیش ساخته بکار می گیرد. در ادامه توضیح مختصری درباره شیوه کار و تاسیسات کانکس می باشد.

طراحی کانکس

طراحی کانکس

طراحی کانکس فرآیندی است که یکباره و به صورت یک جا و با اتود اولیه کامل نمیشود و برای رسیدن به یک طرح نهایی خوب، ممکن است بارها مورد ویرایشهای مختلف قرار بگیرد. در این بخش با اصول طراحی و دکوراسیون داخلی آن آشنا میشوید. در طراحی کانکس مواردی مانند بررسی فنی و نحوه اجرا، کاربری و امکانات کانکس، نمای ظاهری و رنگ بندی کار، نوع مصالح مصرفی و هزینه های تولید کانکس، ابعاد و فضای مورد نیاز، نحوه نورپردازی کانکس و جزئیات مربوط به آن مورد توجه قرار میگیرد.

انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس تولیدی شرکت کانکس کارراد از لحاظ ساختار و کاربری موضوع این مطلب ما خواهد بود. کانکس ها از جمله سازه های پیش ساخته به حساب می آیند. که توانسته اند در دنیای کنونی امروزی، مزایای بسیار زیادی را برای انسان ها فراهم آورند. آشنایی با انواع این بناهای پیش ساخته نیز می تواند جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته باشد.