عایق بندی کانکس

عایق بندی کانکس

عایق بندی کانکس

کانکس کار راد برای اینکه کانکس های تولیدی خود را در برابر رطوبت، هوای سرد و گرم مقاومت سازد، از عایق بندی کانکس استفاده می نماید. البته عایق بندی سازه نسبت به سرو صدا نیز می تواند انجام گیرد.

روش های عایق بندی کانکس

  • برای اینکه کانکس در برابر برف و باران مقاومت داشته و آب نتواند از طریق سقف کانکس وارد کانکس شود. باید سقف کانکس نسبت به آب مقاوم گردد. تا از نفوذ آب به داخل کانکس جلوگیری گردد. به همین خاطر می توان سقف کانکس را ایزوگام کرد. تا دیگر آب نتواند از طریق سقف وارد کانکس  شود.
  • هم چنین سقف کانکس، باید دارای شیب باشد تا زمانی که باران بر روی کانکس می ریزد. بوسیله شیب سقف کانکس و راه تعبیه شده برای هدایت آب به بیرون کانکس منتقل گردد.
  • یکی دیگر از مواردی که در مورد عایق بندی باید دقت داشت. این است که آب نتواند از کف کانکس به داخل کانکس و یا تخته نفوذ نماید. به همین خاطر کف کانکس باید توسط ایزوگام و قیر عایق بندی شود. که این عایق بندی راه نفوذ آب و رطوبت را به داخل کانکس مسدود می کند. این مورد را نیز باید در نظر داشت که در زمان نصب کانکس باید کانکسنسبت به سطح زمین فاصله داشته باشد. تا کانکس با آب و رطوبت تماس مستقیم نباشد. که این مورد کمک زیادی به عایق بندی می کند.
  • برای حفظ دمای داخل کانکس و جلو گیری از ورود سرما و گرما به کانکس می توان دیواره های کانکس را عایق بندی کرد. تا کانکس در برابر تبادل گرما با محیط بیرون مقاومت پیدا کند. و در تابستان سرما داخل کانکس و در زمستان گرمای داخل کانکس از دست نرود. این کار موجب می گردد تا در مصرف انرژی برای سرد و گرم نگه داشتن کانکس صرفه جویی گردد.
  • در ضمن استفاده از درب و پنجره های مناسب در ساخت کانکس می تواند کمک شایانی به این امر داشته باشد. مثلا می توان از پنجره های دو جداره upvc در کانکس استفاده کرد. که این نوع پنجره ها در کانکس باعث عایق سازه در برابر دما و همچنین جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل کانکس می شود.