کانکس اداری 4 متری

کانکس اداری 4 متری

کانکس اداری ۴ متری

کانکس اداری ۴ متری یکی از تولیدات گروه کانکس کارراد  است . کانکس های اداری  ۴ متری در فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرند که شخص نمی خواهد تمام آن فضا را به محل سازه اختصاص دهد و یا از لحاظ فضا دارای محدودیت است . و این سازه ها جز کوچکترین سازه های قابل اسکان می باشند.

کانکس های اداری  ۴ متری معمولاً در دو ابعاد ۱۰ متر مربع ( ۲٫۴ * ۴ ) و ۱۲ متر مربع ( ۳ * ۴ ) طراحی و تولید می شوند. که ابعاد ۱۰ متر مربع بیشتر برای اسکان کارگران و ابعاد ۱۲ متر مربع بیشتر برای امور دفتری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

کانکس های اداری  ۴ متری در سه تیپ ممتاز، درجه یک و معمولی طراحی و اجرا می شود. هزینه ساخت یک کانکس ممتاز بسیار بالا بوده و به همین جهت بیشتر مشتریان ترجیح می دهند از کانکس های معمولی استفاده نمایند این تفاوت قیمت می تواند تا سه برابر یک کانکس معمولی باشد.

در برخی از شرایط از کانکس ۴ متری به عنوان انباری نیز استفاده می شود. در این سازه ها از پنجره خبری نیست و فقط از یک درب ورود استفاده خواهد شد. و کف سازه و دیواره های داخلی تقویت می شوند تا فشار محیط را تحمل کنند.

بیشتر سازه های کوچک استراکچری (اسکلت بندی) ساخته می شوند و کمتر این سازه ها را با ساندویچ پانل طراحی و تولید می کنند و در مجموع سازه های استراکچری از هزینه ساخت پائین تر و استحکام بالا و سازه های ساندویچ پانل هزینه ساخت بالاتر و مقاوم در برابر تبادل انرژی حرارتی می باشند.

حمل کانکس های اداری ۴ متری براحتی و بدون هیچ مشکلی انجام می شود و براحتی و با کمک یک دستگاه جرثقیل سبک می توانیم این سازه ها را حمل کرده و به مشتری تحویل دهیم و برای مسافت های طولانی از خاور کفی و یا تریلی بهره برده می شود و هر دستگاه تریلی توان جا به جایی ۳ عدد از این سازه ها را دارد.

در صورتی که نشود این سازه ها را به محل نصب حمل کنیم می توانیم آن ها را بصورت کامل در محل نصب نهایی تولید کرده و تحویل دهیم این محل ها معمولاً شامل پشت بام، داخل حیاط، پارکینگ و یا در داخل باغ های انبوه می باشد.

همانطور که در بالا اشاره شد بیشترین حجم از تولید این سازه ها مربوط به کانکس های معمولی می شود. از این رو لوازم مصرفی در ساخت کانکس های معمولی را معرفی می کنیم :

شاسی مورد استفاده در این تیپ از سازه ها از جنس تیر آهن بوده که بصورت موازی ( اسکی ) بکار می رود . و این شاسی برای کف سازی با تخته بسیار مناسب است و از استحکام کافی نیز برخوردار بوده ولی برای کف سازی با سرامیک مناسب نیست و باید از شاسی های دورکلاف برای این کار استفاده شود.

اسکلت ساخته شده از جنس پروفیل نیمه سنگین است . این اسکلت به صورت طرح شیب به دو طرف اجرا خواهد شد. و به دلیل اجرای این اسکلت بصورت یک پارچه استحکام سازه بسیار بالا بوده و سازه ای کاملاً ضد زلزله تولید می شود.

نمای بیرونی از جنس ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. این نمای بیرونی کم هزینه بوده و از استحکام بالایی برخوردار است و بیشتر کانکس های معمولی را با این نوع ورق گالوانیزه اجرا می کنند.

عایق مصرفی از جنس پلاستوفوم است. این عایق مصرفی از لحاظ تبادل انرژی در وضعیت مناسبی قرار ندارد و بهتر است برای افزایش قدرت عایقی و عدم تبادل انرژی حرارتی بیشتر بصورت کامل با یک لایه عایق پشم شیشه تقویت شود.

نمای داخلی از جنس دیوار پوش پی وی سی است. و دیوار پوش مورد استفاده در این سازه ها نیز از نوع معمولی (سفید) می باشد که با رگه هایی از دیوار پوش پی وی سی چاپی تزئین خواهد شد که از لحاظ زیبایی درسطح مناسبی قرار گیرد.

درب و پنجره مورد استفاده از جنس آلومینیوم همراه با شیشه های تک جداره است . ولی این سازه ها نیز از نوع معمولی (سفید) می باشد که با رگه هایی از دیوار پوش پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره مجهز کرد که از لحاظ تبادل انرژی حرارتی بهتر عمل می کند.

امکانات رفاهی در این سازه ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد ولی اگر مشتری بخواهد امکانات رفاهی داخل این سازه ها قابل اجرا است . از امکانات رفاهی قابل اجرا می توانیم به سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه اشاره کرد.

در صورت اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها آبگرم مصرفی توسط یک دستگاه آبگرمکن برقی و یا گازی فراهم می شود.

تامین گرمایش و سرمایش در سازه های معمولی توسط بخاری برقی و کولر آبی و یا برقی و یا گازی فراهم می شود.

دست دوم و کارکرده ی کانکس اداری ۴ متری طرفداران زیادی دارد و براحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید دست دوم آن ها را خریداری کنید ولی لازم است در هنگام خرید به سلامت فنی سازه توجه زیادی شود زیرا همین توجه به این مسائل می تواند در هزینه تعمیرات آن مفید واقع شود.