کانکس اداری 10 متری

کانکس اداری 10 متری

کانکس اداری 10 متری

کانکس اداری 10 متری در فضاهایی مورد استفاده قرار میگیرند که شخص نمیخواهد تمام آن فضا را به محل کانکس اختصاص دهد و یا از لحاظ فضا دارای محدودیت است. و این کانکس جز کوچکترین کانکس قابل اسکان میباشند. این کانکس اداری معمولاً در دو ابعاد 10 متر مربع (2٫4 * 4) و 12 متر مربع (3 * 4) طراحی و تولید میشوند. که ابعاد 10 متر مربع بیشتر برای اسکان کارگران و ابعاد 12 متر مربع بیشتر برای امور دفتری و اداری مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع کانکس اداری 10 متری

کانکس اداری 10 متری در سه تیپ ممتاز، درجه یک و معمولی طراحی و اجرا میشود. هزینه ساخت یک کانکس ممتاز بسیار بالا بوده و به همین جهت بیشتر مشتریان ترجیح میدهند از کانکس معمولی استفاده نمایند. این تفاوت قیمت میتواند تا سه برابر یک کانکس معمولی باشد. در برخی از شرایط از کانکس 10 متری به عنوان انباری نیز استفاده میشود. در این کانکس از پنجره خبری نیست. و فقط از یک درب ورود استفاده خواهد شد. و کف کانکس و دیواره های داخلی تقویت میشوند تا فشار محیط را تحمل کنند.

بیشتر کانکس کوچک استراکچری (اسکلت بندی) ساخته میشوند. و کمتر این کانکس را با ساندویچ پانل طراحی و تولید میکنند. و در مجموع کانکس های استراکچری از هزینه ساخت پائین تر و استحکام بالا و سازه های ساندویچ پانل هزینه ساخت بالاتر و مقاوم در برابر تبادل انرژی حرارتی میباشند. حمل کانکس اداری 10 متری به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام میشود. و به راحتی و با کمک یک دستگاه جرثقیل سبک می توانیم این کانکس را حمل کرده و به مشتری تحویل دهیم. و برای مسافت های طولانی از خاور کفی و یا تریلی بهره برده میشود. و هر دستگاه تریلی توان جا به جایی ۳ عدد از این کانکس را دارد. در صورتی که نشود این کانکس را به محل نصب حمل کنیم. میتوانیم آنها را به صورت کامل در محل نصب نهایی تولید کرده و تحویل دهیم. این محلها معمولاً شامل پشت بام، داخل حیاط، پارکینگ و یا در داخل باغ های انبوه میباشد.

مشخصات فنی

همانطور که در بالا اشاره شد بیشترین حجم از تولید کانکس اداری 10 متری مربوط به کانکس معمولی میشود. از این رو لوازم مصرفی در ساخت کانکس معمولی را معرفی میکنیم:

 • شاسی مورد استفاده در این تیپ از کانکس از جنس تیر آهن بوده که به صورت موازی (اسکی) به کار میرود. و این شاسی برای کف سازی با تخته بسیار مناسب است. و از استحکام کافی نیز برخوردار بوده ولی برای کف سازی با سرامیک مناسب نیست. و باید از شاسی های دورکلاف برای این کار استفاده شود.
 • اسکلت ساخته شده از جنس پروفیل نیمه سنگین است. این اسکلت به صورت طرح شیب به دو طرف اجرا خواهد شد. و به دلیل اجرای این اسکلت به صورت یک پارچه استحکام سازه بسیار بالا است. و سازه ای کاملاً ضد زلزله تولید می شود.
 • نمای بیرونی کانکس از جنس ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است. این نمای بیرونی کم هزینه بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. و بیشتر کانکس های معمولی را با این نوع ورق گالوانیزه اجرا می کنند.
 • عایق مصرفی از جنس پلاستوفوم است. این عایق مصرفی از لحاظ تبادل انرژی در وضعیت مناسبی قرار ندارد. و بهتر است برای افزایش قدرت عایقی و عدم تبادل انرژی حرارتی بیشتر بصورت کامل با یک لایه عایق پشم شیشه تقویت شود.
 • نمای داخلی از جنس دیوار پوش پی وی سی است. و دیوار پوش مورد استفاده در کانکس اداری 10 متری نیز از نوع معمولی (سفید) می باشد. که با رگه هایی از دیوار پوش پی وی سی چاپی تزئین خواهد شد. که از لحاظ زیبایی درسطح مناسبی قرار گیرد.
 • درب و پنجره مورد استفاده از جنس آلومینیوم همراه با شیشه های تک جداره است. ولی این سازه ها نیز از نوع معمولی (سفید) است. که با رگه هایی از دیوار پوش پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره مجهز کرد. که از لحاظ تبادل انرژی حرارتی بهتر عمل می کند.

امکانات رفاهی

 • در این کانکس ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. ولی اگر مشتری بخواهد امکانات رفاهی داخل این کانکس قابل اجرا است.
 • از امکانات رفاهی قابل اجرا می توانیم به سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه اشاره کرد.
 • در صورت اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها آبگرم مصرفی توسط یک دستگاه آبگرمکن برقی و یا گازی فراهم میشود.
 • تامین گرمایش و سرمایش در سازه های معمولی توسط بخاری برقی و کولر آبی و یا برقی و یا گازی فراهم میشود.
 • دست دوم و کارکرده کانکس اداری 10 متری طرفداران زیادی دارد. و به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید دست دوم آن ها را خریداری کنید. ولی لازم است در هنگام خرید به سلامت فنی سازه توجه زیادی شود. زیرا همین توجه به این مسائل می تواند در هزینه تعمیرات آن مفید واقع شود.