کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی یا کیوسک های حراستی سازه های پیش ساخته در ابعاد کوچکی هستند که در قسمت ورودی های شرکت ها، پارکینگ ها یا گاها محله ها نصب می شود و محل استقرار شخص نگهبان برای کنترل ورود و خروج به مجموعه می باشد.البته برخی از آنها به علت بزرگ بودن مجموعه و زیاد بودن پرسنل حراستی ممکن است کمی بزرگتر از یک کیوسک ۲*۲ باشند اما پر کاربرد ترین آنها ابعاد دو متر مربعی آن است.

ساخت کانکس نگهبانی

شرکت کانکس کار راد نمونه های متفاوت و با ظاهر متفاوتی از این سازه ها را طراحی و تولید کرده است که در ادامه انواع آنها و مشخصات هرکدام را بصورت جداگانه مورد برسی قرار داده ایم تا خریداران با مطالعه این مطلب بتوانند مناسب ترین آن را برای کاربری مورد نظر خود انتخاب نمایند.

کانکس نگهبانی کارگاهی سبک

محل استفاده این سازه : در کارگاه های ساختمانی و عمرانی بوده که برای کنترل مصالح و ماشین الات ورودی به داخل کارگاه شخص نگهبان درون آن مستقر می شود. این سازه از لحاظ قیمت پایین ترین نوع کانکس نگهبانی بوده و از نظر نوع مصالح نیز سبک ترین آن می باشد چرا که کارگاه ها پس از حدود ۸ تا ۱۶ ماه فعالیت به اتمام رسیده و دیگر نیازی به آن ندارند. از این رو چون زمان استفاده  از آن کوتاه است برای آنها مقرون بصرفه ترین گزینه می باشد.اما نمای آن نیز بسیار ساده و اصتلاحا کارگاهی می باشد.

مشخصات فنی کانکس نگهبانی

ابعاد : ۲*۲ متر * اسکلت و شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۱ میلیمتر * کف از نوع تخته نئوپان با کفپوش پی وی سی طرح پارکت * بدنه خارجی و سقف از ورق های فولادی گالوانیزه شده با ضخامت ۳۰% میلیمتر ، رنگ الکترو استاتیک * عایق جداره ها از نوع پلی استایرن با ضخامت ۴ سانتیمتر * دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو سفید * سه عدد پنجره و یک درب آلومینیومی پیش رنگ شده سفید * سیم کشی بصورت رو کار با داکت ، فیوز مینیاتوری ، سیم کشی تلفن ، چراغ روشنایی داخلی و خارجی

 کانکس نگهبانی سنگین

کانکس نگهبانی از نظر ظاهری بسیار مشابه نمونه قبلی می باشد با این تفاوت که برای استفاده بلند مدت طراحی و تولید شده است و در ساخت آن از آهن آلات سنگین و مصالح مقاومی استفاده شده که آن را با نام کانکس کارگاهی سنگین می نامند.استفاده از این سازه برای کارگاه ها و کارخانه های دائمی بوده که می خواهند سازه سال های سال برایشان عمر کند و استفاده آنها بصورت موقت نمی باشد.

مشخصات فنی : ابعاد : ۲*۲ متر * شاسی از تیر آهن نمره ۱۶ بصورت دورکلاف و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۲ میلیمتر * کف از نوع تخته ضد آب به ضخامت ۱۸ میلیمتر با کفپوش پی وی سی طرح پارکت * بدنه خارجی و سقف از ورق های فولادی گالوانیزه شده با ضخامت ۵۰% میلیمتر ، رنگ الکترو استاتیک * عایق جداره ها از نوع پلی استایرن با ضخامت ۴ سانتیمتر * دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو روکش دار طرح چوب یا کاغذ دیواری * سه عدد پنجره و یک درب آلومینیومی پیش رنگ شده سفید * سیم کشی بصورت رو کار با داکت ، فیوز مینیاتوری ، سیم کشی تلفن ، چراغ روشنایی داخلی و خارجی

 کانکس نگهبانی ساندویچ پانل

مناطقی وجود دارند که به دلیل سرمای بسیار زیاد و یا گرمای بسیار زیاد منطقه توجه به اتلاف انرژی و یکنواخت نگاه داشتن دمای داخل کانکس بسیار با اهمیت می باشد. در این حالت استفاده از کانکس نگهبانی ساندویچ پانل بهترین گزینه است چرا که ساختار آن به مانند یک یخچال بوده و فوم پلی یورتان در جداره های آن تزریق شده است. اگر چه این سازه  نمای ساده ای دارد اما بسیار مقاوم و برای مکان های سخت اقلیم بهترین گزینه می باشند. حتی می توان برای بهتر شدن نمای خارجی در بدنه آن از چوب و یا دیگر مصالح ثانویه استفاده کرد.

مشخصات فنی : ابعاد : ۲*۲ متر * شاسی از تیر آهن نمره ۱۴ بصورت دور کلاف و اسکلت از پروفیل و ناودانی های آهنی در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۲ میلیمتر * کف از نوع تخته ضد آب به ضخامت ۱۸میلیمتر با کفپوش پی وی سی طرح پارکت * بدنه خارجی و سقف از نوع پانل به ضخامت ۴ سانتیمتر با ورق گالوانیزه شده ضخامت ۵۰% میلیمتر ، رنگ الکترو استاتیک * عایق جداره ها از نوع پلی یورتان بصورت تزریق (دانسیته ۴۰) با ضخامت ۴ سانتیمتر * دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو سفید * سه عدد پنجره دوجداره یو پی وی سی و یک درب آلومینیومی پیش رنگ شده سفید * سیم کشی بصورت رو کار با داکت ، فیوز مینیاتوری ، سیم کشی تلفن ، چراغ روشنایی داخلی و خارجی

کانکس نگهبانی کامپوزیتی

کانکس نگهبانی دارای نمای لوکس و زیبایی می باشد که در کنار این زیبایی بسیار مقاوم و پایدار نیز می باشد.شرکت ها و سازمان هایی که ارباب رجوع و مشتریان آنها به محل مراجعه می کنند زیبایی و خاص بودن مجموعه برایشان اهمیت دارد ، به همین خاطر کانکس کامپوزیتی را از میان گزینه های موجود انتخاب می کنند.

مشخصات فنی : ابعاد : ۲*۲ متر * شاسی از تیر آهن نمره ۱۶ بصورت دورکلاف و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۲ میلیمتر * کف از نوع تخته ضد آب به ضخامت ۱۸ میلیمتر با کفپوش پی وی سی طرح پارکت * بدنه خارجی از نوع ورق های کامپوزیت آلومینیومی پیش رنگ شده و سقف از ورق های فولادی گالوانیزه شده به ضخامت ۵۰% میلیمتر با پوشش کامل ایزوگام * عایق جداره ها از نوع پلی استایرن با ضخامت ۴ سانتیمتر * دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو روکش دار طرح چوب * سه عدد پنجره دوجداره یو پی وی سی و یک درب آلومینیومی پیش رنگ شده سفید * سیم کشی بصورت رو کار با داکت ، فیوز مینیاتوری ، سیم کشی تلفن ، چراغ روشنایی داخلی ونور پردازی خارجی با هالوژن های ال ای دی

 کانکس نگهبانی لوکس

در کانکس نگهبانی نسبت به نوع قبلی کمی پا را فراتر نهاده و با ایجاد تغییراتی در نمای کیوسک کامپوزیتی و اضافه نمودن چوب ترمو و نورپردازی های بدنه خارجی یک سازه زیبا و مجلل را خلق نموده که مناسب برای مکان هایی مانند ورودی هتل ها ، نمایشگاه ها و یا مجتمع های مسکونی می باشد. کانکس نگهبانی لوکس در انواع رنگ ها قابلیت تولید داشته اما بطور پیش فرض با رنگ زرد و نوک مدادی تولید می گردد.

مشخصات فنی : کانکس نگهبانی لوکس از نظر ابعاد و مشخصات فنی کاملا مشابه محصول قبلی یعنی نوع کامپوزیتی بوده با این تفاوت که در نمای آن در جهت ایجاد زیبایی بیشتر از ترکیب چوب ترمو و ورق های طلایی نیز استفاده شده و نورپردازی بصورت مخفی در قسمت جلویی پنجره بازشو تعبیه گردیده و همچنین دو پنجره پهلویی بصورت فیکس از نوع شیشه سکوریت برنز می باشد.

کانکس نگهبانی سوپر لوکس

کانکس نگهبانی با ترکیب رنگ تیره و کنتراست طلایی به همراه چوب های طبیعی بکار رفته در نمای آن مناسب برای کاربرد های تشریفاتی و مکان هایی است که زیبایی در آنها از درجه اهمیت بالایی برخوردار بوده. مجتمع های مسکونی، اداری، تولیدی و نمایشگاه های بین المللی از جمله مهمترین کاربرد های این سازه می باشد.

مشخصات فنی : کانکس نگهبانی سوپر لوکس از نظر ابعاد و مشخصات فنی کاملا مشابه نوع کامپوزیتی بوده با این تفاوت که در نمای آن در جهت ایجاد زیبایی بیشتر از ترکیب چوب ترمو فنلاندی و ورق های طلایی نیز استفاده شده . برای اطلاع از جزئیات مشخصات فنی اسکلت و مصالح بکار رفته محصول نگهبانی کامپوزیتی را مطالعه نمایید.

کانکس نگهبانی فانتزی

این محصول نوعی کانکس نگهبانی با طرح و رنگ های فانتزی بوده که هر چهار گوشه آن بصورت منحنی می باشد. از نظر نوع مصالح بکار رفته مشابه محصولات کامپوزیتی و در دسته تولیدات لوکس کانکس کار راد  قرار دارد. این سازه مناسب برای سفارتخانه ها، شرکت ها، اداره جات و اماکن ورزشگاهی می باشد.

مشخصات فنی : کانکس نگهبانی فانتزی از استراکچر فلزی با پروفیل های آهنی بضخامت ۲ میلیمتر و شاسی تیر آهن ۱۶ بصورت دورکلاف نورد شده بوده. بدنه خارجی ورق های کامپوزیت چند لایه آلومینیومی، دو شیشه جانبی از نوع سکوریت برنز بصورت فیکس و یک پنجره دوجداره بازشو در قسمت جلوی سازه، درب آلومینیوم سنگین دوجداره ضد گردو غبار، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن بضخامت ۴ سانتیمتر، دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی روکش دار طرح چوب، کف از نوع تخته چند لایه ضد آب با کفپوش طرح پارکت پی وی سی، چراغ های روشنایی ال ای دی به همراه سیم کشی برق، تلفن با فیوز مینیاتوری استاندارد می باشد.

 کانکس نگهبانی منحنی

در برخی موارد هم به دلیل زیبایی بیشتر و هم ایجاد دید حداکثری بصورت ۳۶۰ درجه استفاده از کانکس منحنی، نیم دایره و دایره ای شکل برای کاربری نگهبانی مناسب می باشد که کانکس کار راد نمونه ای تحت عنوان کانکس نگهبانی منحنی که دارای دو ضلع نیم دایره ای و دو ضلع تخت می باشد را طراحی و تولید نموده است. این سازه به دلیل دارا بودن جزئیات اختصاصی و شرایط ساخت ویژه مانند نورد کاری آهن آلات و شیشه های سکوریت منحنی هزینه بالاتری را نسبت به سازه های دیگر داشته اما در عوض دارای زیبایی و کارآمدی بیشتری می باشد.

کانکس نگهبانی چوبی

نوعی از کانکس نگهبانی نیز وجود دارد که نمای آن با چوب تزئین شده و بیشتر در مناطق سرسبز یا ورودی پارک ها از آن استفاده می شود. البته نوع ترکیبی کامپوزیت و چوب ترمو نیز وجود دارد که بسیار لوکس و برای مکان های تشریفاتی مانند هتل ها یا ورودی مجتمع های تجاری و اداری از آن استفاده می شود.
مشخصات فنی : ابعاد : ۲*۲ متر * شاسی از تیر آهن نمره ۱۶ بصورت دورکلاف و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۲ میلیمتر * کف از نوع تخته ضد آب به ضخامت ۱۸ میلیمتر با کفپوش پی وی سی طرح پارکت * بدنه خارجی از نوع چوب ترمو شده ضد حشره و سقف از ورق های فولادی گالوانیزه شده به ضخامت ۵۰% میلیمتر با پوشش کامل ایزوگام * عایق جداره ها از نوع پلی استایرن با ضخامت ۴ سانتیمتر * دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو روکش دار طرح چوب * سه عدد پنجره دوجداره یو پی وی سی و یک درب آلومینیومی پیش رنگ شده سفید * سیم کشی بصورت رو کار با داکت ، فیوز مینیاتوری ، سیم کشی تلفن ، چراغ روشنایی داخلی و خارجی

 کانکس نگهبانی سایدینگ

استفاده از ورق های سایدینگ یا اصطلاحا طرح کانادایی در ساخت سازه های پیش ساخته بخصوص نوع های ویلایی رواج دارد که در این محصول کانکس کار راد  از آنها برای ساخت کانکس نگهبانی سایدینگ بهره جسته است. اطلاعات بیشتر در باره این طرح را در صفحه کانکس سایدینگ می توانید مشاهده بفرمائید.

مشخصات فنی : کانکس نگهبانی سایدینگ از استراکچر فلزی با پروفیل های آهنی بضخامت ۱/۵ میلیمتر و شاسی تیر آهن ۱۶ بصورت دورکلاف بوده. بدنه خارجی ورق های طرح سایدینگ بضخامت ۴۰%میلیمتر ، پنجره ها از نوع دوجداره یو پی وی سی در سه طلع سازه، درب آلومینیوم سنگین پیش رنگ شده سفید، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن بضخامت ۴ سانتیمتر، دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی روکش دار طرح چوب، کف از نوع تخته چند لایه ضد آب با کفپوش طرح پارکت پی وی سی، چراغ های روشنایی تونلی برای خارج سازه به همراه سیم کشی برق، تلفن با فیوز مینیاتوری استاندارد می باشد.

 دکه نگهبانی

دکه های نگهبانی معمولا دارای ابعاد بزرگتری هستند که برای شرکت ها و موسسات با پرسنل زیاد یا محل های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد که بتوان در آن دو یا سه نفر پرسنل برای کنترل بیشتر نیز مستقر نمود. مشخصات فنی دکه نگهبانی کانکس کار راد  مطابق نمونه های کامپوزیتی بوده که ابعاد آن بجای ۲*۲ متر ۳*۲٫۴ متر بوده و از تکرار آن در اینجا پرهیز می کنیم.

تمامی محصولاتی که در این بخش آورده شد جزء دکه نگهبانی می باشد که تشکیل شده از یک سازه کوچک که به آن اتاق نگهبانی نیز می گویند. اما اگر منظور شما سازه های بزرگ است که برای زندگی شخص نگهبان با خوانواده استفاده شود به صفحه کانکس سرایداری مراجعه کنید چرا که گاها این دو محصول را با یک نام شناخته و بجای یکدیگر استفاده می کنند در حالی که کاربری، مشخصات فنی و امکانات داخلی آنها و همچنین ابعاد آنها کاملا با یکدیگر متفاوت است.

کانکس نگهبانی دست دوم

در بسیاری از پروژه کیوسک نگهبانی را پس از پایان عملیات ساختمانی خود به عنوان دست دوم بفروش می رسانند و این سازه مجددا به چرخه خرید و فروش باز می گردد. پیمانکاران دیگر نیز که کارگاه های کوتاه مدتی را می خواهند تجهیز کنند برای کاهش هزینه های اولیه کانکس نگهبانی دست دوم را خریداری و به محل خود منتقل می کنند. برای خرید دست دوم این کیوسک ها می توانید با دفتر فروش کانکس کار راد تماس تلفنی برقرار کرده و از کم و کیف آنها مطلع شوید.