کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی

کانکس سرویس بهداشتی یکی دیگر از محصولات  کانکس کار راد  می باشد که خود دارای انواع مختلفی بوده، در ادامه این مطلب به برسی آنها خواهیم پرداخته و ویژگی های هرکدام را تشریح خواهیم نمود تا خریداران با مطالعه این مطلب به راحتی محصول مورد نیاز خود را انتخاب نمایند.

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه در واقع یک کیوسک کوچک می باشد که دارای یک چشمه توالت یا حمام و یا گاها کانکس سرویس بهداشتی مشترک یعنی دارای حمام و توالت می باشد که در این حالت می بایست کمی ابعاد آن بزرگتر در نظر گرفته شود.

کانکس سرویس بهداشتی کارگاهی

این نوع از سرویس بهداشتی گاها فقط به عنوان توالت و گاها بصورت مشترک با حمام و یا حمام خالی تولید می شود. محل استفاده آنها بیشتر در پروژه های ساختمانی بوده و دارای دو نوع سبک و سنگین می باشد.

مشخصات کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه سبک

شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد ۸*۸ سانتیمتر و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴*۴ سانتیمتر، پوشش خارجی بدنه از ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک به ضخامت ۳۰% میلیمتر، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن به ضخامت ۴ سانتیمتر، پوشش داخلی دیوار پوش پی وی سی سفید، کف از نوع فایبر سرامیک، دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری به همراه کلید و پریز های مورد نیاز ، دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری، شیر آلات اهرمی درجه یک، روشویی و آینه به همراه مخزن مایع دستشویی، فن تهویه هوا و سرویس از نوع ایرانی با فلاشتانک

مشخصات کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه سنگین

شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد ۸*۸ سانتیمتر و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴*۴ سانتیمتر سنگین به ضخامت ۲ میلیمتر، پوشش خارجی بدنه از ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک به ضخامت ۵۰% میلیمتر، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن به ضخامت ۴ سانتیمتر ، پوشش داخلی دیوار پوش پی وی سی روکش دار ، کف از نوع فایبر سرامیک، دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری به همراه کلید و پریز های مورد نیاز ، دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری ، شیر آلات اهرمی درجه یک، روشویی و آینه به همراه مخزن مایع دستشویی، فن تهویه هوا و سرویس از نوع ایرانی با فلاشتانک

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ

در بسیاری از موارد یک کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای مستقر نمودن در خارج ویلا و درون باغ بخصوص باغ های بزرگ مناسب است که برای این منظور معمولا از نوع های طرح دار که ظاهری کلبه ای شکل دارند استفاده می شود. این محصول بخصوص در شهر های شمالی برای شستن ماسه های ساحلی قبل از ورود به داخل ویلا کاربرد دارد.

مشخصات کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ

شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد ۸*۸ سانتیمتر و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴*۴ سانتیمتر سنگین به ضخامت ۲ میلیمتر، پوشش خارجی بدنه از ورق گالوانیزه با رنگ استاتیک طرح سایدینگ و سقف طرح سفال، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن به ضخامت ۴ سانتیمتر ، پوشش داخلی دیوار پوش پی وی سی روکش دار، کف از نوع فایبر سرامیک، دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری به همراه کلید و پریز های مورد نیاز ، دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری، شیر آلات اهرمی درجه یک، روشویی و آینه به همراه مخزن مایع دستشویی، فن تهویه هوا و سرویس از نوع ایرانی با فلاشتانک

کانکس سرویس بهداشتی ساندویچ پانل

کانکس سرویس بهداشتی معمولا دارای کاربری صنعتی بوده و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. دیواره ها و سقف آن از جنس ساندویچ پانل بضخامت ۴ سانتیمتر بوده و در دو نوع راهرو دار و بدون راهرو تولید می گردد که قابلیت تجهیز حمام، توالت ایرانی و فرنگی را دارد.

مشخصات فنی کانکس سرویس بهداشتی ساندویچ پانل

شاسی از پروفیل های آهنی در ابعاد ۸*۸ سانتیمتر و اسکلت از پروفیل های آهنی در ابعاد ۴*۴ سانتیمتر، پوشش خارجی بدنه بدنه و سقف از نوع ساندویچ پانل به ضخامت ۴ سانتیمتر با عایق پلی اورتان بصورت تزریق ،  پوشش داخلی دیوار پوش پی وی سی سفید، کف از نوع فایبر سرامیک، دارای سیستم برق کشی بصورت روکار با داکت و فیوز مینیاتوری به همراه کلید و پریز های مورد نیاز، دارای لوله کشی بصورت روکار با لوله های پلیمری، شیر آلات اهرمی درجه یک، روشویی و آینه به همراه مخزن مایع دستشویی، فن تهویه هوا و سرویس از نوع ایرانی با فلاشتانک

کانکس سرویس بهداشتی چند چشمه

در برخی موارد که تعداد استفاده کنندگان از سرویس بهداشتی بالا بوده و نیاز به چشمه های بیشتر از یکی باشد معمولا از این سازه استفاده می شود. این کار باعث هم کاهش هزینه ها نسبت به تهیه چند سازه تک چشمه بصورت مجزا شده و هم باعث می شود تمامی تاسیسات مربوط به لوله کشی و فاضلاب در یکجا متمرکز گردد که کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری را نیز در پی دارد.این سازه ها از کانکس سرویس بهداشتی دو چشمه ، کانکس سرویس بهداشتی چهار چشمه تا ۱۰ و ۱۲ چشمه قابل اجرا می باشد و در دو نوع راهرو دار و بدونه راهرو موجود است.

کانکس سرویس بهداشتی راهرودار

این نوع سازه تشکیل شده از دو بخش اصلی که یکی راهرو ورودی بوده که بعد از ورود به درون کانکس با این قسمت مواجه شده و در آن روشویی، آینه و مایع دستشویی و جود دارد و درب سرویس ها نیز به این بخش باز می شود. کانکس سرویس بهداشتی راهرو دار می تواند دارای تعداد سرویس هایی مختلفی از کانکس سرویس بهداشتی یک چشمه تا دوازده چشمه سرویس باشد و یا تعدادی از آنها توالت و تعدادی حمام و یا توسط یک پارتیشن جدا کننده تفکیک شده و با درب های جدا از هم بصورت زنانه و مردانه مورد استفاده قرار گیرد. بهتر است یک چشمه جهت اتاق نظافت و محل قرار گیری تاسیساتی مانند آبگرمکن و یا تانکر ذخیره آب تعبیه گردد.

کانکس توالت سیار

در برخی مواقع نیاز به جابجایی مکرر سازه وجود دارد که این جابجایی دلایل مختلفی داشته که استفاده در نمایشگاه های فصلی نمونه ای از این نوع کاربری می باشد . در چنین شرایطی استفاده از کانکس توالت سیار توصیه می گردد. این سازه دارای دو محور چرخدار بوده که هم با فضای تفکیک شده توان خدمات رسانی به آقایان و خانم ها را داشته و هم می توان برای هرکدام توالت سیار مجزایی در نظر گرفت. اصلی ترین تفاوت آن با نوع های دیگر دارا بودن مخزن آب و مخزن تخلیه فاضلاب می باشد که می بایست در موعد های مشخص تخلیه گردد. کانکس توالت سیار را به وسیله مالبند و یک خودروی کشنده به راحتی می توان از جایی به جای دیگر نقل مکان داد.

مشخصات فنی کانکس سرویس بهداشتی

در مورد مشخصات فنی و امکانات کانکس سرویس بهداشتی نیز باید به این نکات اشاره کرد. کف آن از نوع سرامیک بوده که با ملات بروی سازه فایبر گلاسی آب بند نصب گردیده .اسکلت و شاسی از نوع آهنی می باشد. دیوار پوش بدنه داخلی از نوع پی وی سی قابل شستشو و بدنه خارجی مطابق تمامی کانکس ها از تنوع مصالح برخوردار و طبق انتخاب خریدار استفاده می شود. تمامی سازه ها با لوله کشی، برق کشی، نصب شیرآلات اهرمی درجه یک، روشویی، آینه و جای مایع دستشویی می باشند. سرویس توالت نیز هم از نوع ایرانی و هم از نوع فرنگی می توان در نظر گرفت که طبق انتخاب خریدار نصب می گردد. همچنین هر چشمه دارای فن تهویه هوای مجزا بوده که هوای داخل را به بیرون و هوای داخل را به درون هدایت می کند تا تهویه مطبوع صورت گیرد.