کانکس دو اتاقه

 کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه به سازه پیش ساخته ای گفته می شود که توسط یک پارتیشن داخلی به دو قسمت تقسیم شده باشد. امکان دارد این تقسیم از ناحیه میانی بوده و کانکس را به دو اتاق مساوی تقسیم کند و یا امکان دارد یکی از اتاق ها بزرگ و دیگری بسیار کوچک باشد که این امر بستگی به نیاز استفاده کننده سازه دارد.این اتفاق بیشتر برای کانکس اداری و یا کانکس مسکونی  یا گاها سازه هایی که به عنوان دفتر فروش هستند بوده که اتاق دوم محل آبدارخانه و اینگونه کاربری های خدماتی در نظر گرفته شود.

انواع کانکس دو اتاقه:

کانکس دو اتاقه دارای انواع مختلفی است که نمونه های پر کاربرد آن عبارتند از کانکس دو اتاقه اداری، مسکونی ،مهندسی، مدیریتی که با انواع روش های ساخت از جمله کانکس کامپوزیتی، سایدینگ، ساده و چوبی قابل اجرا بوده که هر خریدار بنا به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کند. اما عمده تفاوت اصلی همه آنها در تعداد و محل قرار گیری پارتیشن های داخلی و همچنین رابط میان دو اتاق می باشد که برای روشن تر شدن موضوع در ادامه تصویر چند نوع کانکس دو اتاقه که بیشترین کار آیی را دارند بصورت نمادین شبیه سازی شده تا بتوان گزینه مناسب را از میان آنها انتخاب کرد.

کانکس دو اتاقه مدیریتی یا اتاق کنفرانس نیز نامیده می شود که بخش بزرگ آن به اتاق مدیر و بخش کوچکتر آن فضای اتاق منشی بوده، مراجعه کنندگان پس از کسب اجازه و هماهنگی در اتاق منشی به اتاق مدیر عامل مراجعه می کنند، همچنین یک درب مجزا در قسمت عرضی برای تردد مدیر به اتاق بزرگ در آنجا تعبیه شده است. همچنین می توان از آن به عنوان اتاق کنفرانس نیز استفاده کرد که در این صورت پیشنهاد می شود حدالمقدور از حداکثر عرض یعنی بیش از ۳۰۰ سانتیمتر تا ۳۵۰ سانتیمتر در صورت امکان استفاده شود تا نفرین به راحتی از پشت صندلی ها تردد کنند.

کانکس دو اتاقه اداری بوده که دو بخش اداری کاملا مجزا در آنها مستقر می گردد که از طریق درب وسط نیز به یکدیگر راه دارند. بیشتر برای استقرار بخش هایی که فعالیت آنها با یکدیگر مرتبط بوده از این نوع کانکس استفاده می شود. کانکس ۶ متری دو اتاقه است که معمولا یکی از اتاق ها برای یک فعالیت اداری و اتاق دیگر برای بایگانی اسناد و قفسه های زونکن ها مورد استفاده قرار می گیرد. طول این سازه ۶ متر و عرض آن سه متر است که با عرض ۲/۴۰ متر که استاندارد حمل و نقل است نیز می توان تولید و استفاده نمود.

در مواقعی که نیروی حراستی یا نگهبان و یا سرایدار یک مجموعه ای بصورت شبانه روزی در محل حضور دارد نیاز است تا فضایی برای خواب و استراحت داشته باشد که از کانکس دو اتاق برای نگهبان در این مورد مشابه تصویر زیر استفاده می شود. یکی از اتاق ها جهت دید مناسب نگهبان دارای اپنجره های سرتاسری در نظر گرفته شده و ابعاد این سازه بنا به سفارش قابل تغییر می باشد.

 کاربرد کانکس دو اتاقه:

دلیل استفاده از کانکس دو اتاقه در واقع تفکیک نسبی فضای داخلی کانکس بوده بگونه ای که دو واحد کاری هم از یکدیگر تفکیک و هم به نوعی در ارتباط باشند.چرا که ممکن است مراجعین هر بخش و فعالیت هر کارمند موجب ایجاد تداخل و مزاحمت برای کارمند کناری شود و اگر کمی فعالیت آنها با یکدیگر متفاوت باشد دیگر این تداخل مانع تمرکز و فعالیت واحد دیگر می گردد . از این رو با ساخت یا ایجاده یک دیواره داخلی این دو فضا بصورت فیزیکی از یکدیگر جدا می شوند. از نظر نوع کاربرد کانکس دو اتاقه همانگونه که از تصاویر بالا کاملا مشخص است می توان در اکثر زمینه ها مورد استفاده قرار گیرد و به نوعی محدودیتی در این زمینه وجود نداشته و حتی به راحتی در ابتدا می توان ابعاد بزرگتر یا کوچکتر از مثال های بالا برای آنها در نظر گرفته و یا محل قرار گیری درب یا ابعاد پنجره ها را تغییر داد.

قیمت کانکس دو اتاقه:

از نظر قیمت کانکس دو اتاقه تفاوت چندانی نسبت به دیگر سازه های سالنی نداشته و هزینه اندکی بابت پارتیشن داخلی و درب های بیشتر آن نسبت به سازه های ساده و بدون پارتیشن پرداخت می کنید و قیمت کال با توجه به مشخصات فنی ، نوع مصالح و ابعاد سازه توسط کارشناسان کانکس کارراد  محاسبه و به شما اعلام خواهد شد که می توانید از طریق تماس تلفی با همکاران ما ، مشاوره  تخصصی در طول ساعات کاری دریافت نمائید.

پاسخ به سوال های رایج در باره کانکس دو اتاقه:

آیا می شود پس از مدتی پارتیشن داخلی را جابجا نمود تا ابعاد اتاق ها عوض شود؟ بله…در اکثر مواقع این کار شدنی است چرا که پارتیشن ها از طریق پیچ و مهره نصب شده اند و شما می توانید هر وقت که خواستید آنها را جابجا یا کلا برچیده و یا با افزودن پارتیشن داخلی کانکس سه اتاقه درست کنید. فقط در مواردی که سازه دارای عرض زیاد تراز ۳ متر بوده و یا وزن سازه به علت استفاده از سرامیک زیاد شده و یا هنگامی که ارتفاع سازه بطور غیر معمولی زیاد باشد ممکن است مهندس محاسب در ابتدا از ستون های داخل پارتیشن به عنوان عضو عملکردی در استراکچر سازه استفاده کرده باشد که در این حالت جابجایی پارتیشن داخلی کانکس دو اتاقه منجر به کاهش استحکام سازه می گردد و برای آن می بایست به متخصص این کار مراجعه کنید تا ضمن برچیدن یا جابجایی تمهیدات لازم در جهت تقویت سازه صورت گیرد.