کانکس بلیط فروشی

کانکس بلیط فروشی

کانکس بلیط فروشی یکی دیگر از محصولات کانکس کارراد می باشد. کانکس بلیط فروشی نسل جدیدی از همان کیوسک های بلیط فروشی سازمان اتوبوسرانی و یا بلیط فروشی های جلوی سینما ها که دچار دگرگونی در نمای ظاهری و نوع طرح آنها شده و تبدیل به یک کیوسک زیبا به عنوان عضوی از مبلمان شهری شده است. ظاهر زیبا و نورپردازی نمای خارجی آنها باعث زیبایی دو چندان این سازه ها در هنگام شب شده است و همین امر موجب گسترش آنها به کاربری های دیگر مانند کانکس بستنی فروشی و نظیر این چنین کاربری هایی گردیده است.

تاریخچه کانکس بلیط فروشی

دلایل اولیه پیدایش کانکس بلیط فروشی را در ابتدا تجمع مردم برای خرید کالا یا دریافت نوبت برای حضور در مکانی مانند سینما تشکیل می داد که برای حفظ حق تقدم و ایجاد نظم در چنین جاهایی مانند استادیوم های ورزشی و یا سینما ها بفکر صدور بلیط افتادند و از طریق آن سعی در احترام به حقوق مراجعه کنندگان کردند. برای این منظور نیاز به یک فضا یا سازه ای می بود تا بتواند این برگه های نوبت دهی را به مردم ارائه و هزینه ورودی را دریافت کند. در اینجا بود که نخستین نسخه های کانکس بلیط فروشی بوجود آمد و نمونه های اولیه شامل یک سازه تمام فلزی و بدور از هرگونه تجهیزات جانبی و یا تزئینات بوده است. فقط یک درب بازشو و یک قسمت شیشه ای برای ارتباط با افراد خارج برای دریافت بلیط و هزینه در آن تعبیه شده بود. کم کم سازمانهای دیگر مانند اتوبوسرانی ها و سالن های تئاتر و سینما نیز برای اقدام به ساخت کانکس بلیط فروشی کردند. تولید نیز توسط شرکت یا تولیدی خاصی انجام نمی شده و کارگاه های آهنگری معمولی آنها را از ترکیب ورق های فلزی و پروفیل یا نبشی های آهنی تولید می کردند.
کانکس بلیط فروشیکمی بعد تر با پیشرفت و گسترش شهر ها و با بوجود آمدن کلان شهر ها و تکنو شهر ها زیبایی و کار آمدی بیش از پیش برای انسان امروزی ضروری گشته و نیاز به به روزرسانی  کانکس بلیط فروشی بود. از این رو کانکس کارراد  وارد عمل شده و محصول جدیدی با نام کانکس بلیط فروشی را معرفی کرد. کانکس بلیط فروشی در واقع با حفظ هویت و پیشینه نمونه مدرن شده ای از همان  است با این تفاوت که در ساختار آن به زیبایی و دوام اهمیت ویژه ای داده شده است. چراکه نوع های قبلی دیگر با ساختار شهر های امروزی و برای مشتریان امروزی مناسب نبوده و خیلی زود به علت استفاده از ورق های آهنی دچار فرسودگیکانکس بلیط فروشی و زنگ زدگی می شدند که نمای آنها را بسیار نا مناسب جلوه می داد.

ساخت کانکس بلیط فروشی

ساخت کانکس بلیط فروشی یا همان کانکس بلیط فروشی کانکس کارراد با نمای کامپوزیت از سال ۱۳۸۳ رسما آغاز و با ابعاد و رنگ های مختلف روانه بازار شد و بیشترین موارد استفاده آن برای سازمان اتوبوس رانی، استادیوم های ورزشی، سالن های تئاتر و موسیقی، سینما ها و کمی بعد تر پارکینگ های عمومی و شرکت های خصوصی بودند. این روند تا به امروز ادامه داشته است اما تیم مهندسین کانکس کارراد در طی این سالها بارها نمونه های جدید و بروز تری از آن را ارائه داده است و هر سال نیز گروه طراحی کانکس کارراد  نسخه جدیدی از آن را رونمایی می کنند.
اگر چه بسیاری از فروش بلیط ها و رزرو آنها اکنون بصورت اینترنتی و یا از طریق آژانس های خدماتی صورت می گیرد اما در مواردی نیز این کیوسک ها بصورت کانکس بلیط فروشی همچنان حضور خود را در فضای شهری حفظ نموده و گاها کاربری های دیگری مانند کیوسک راهنمای گردشگران و موارد مشابه آن برایش در نظر گرفته اند که باعث شده همچنان به عنوان عضوی قدیمی از فضای شهری در میان رفت و آمد شهروندان در جای خود بماند اگر چه تعداد آن کم تر و ظاهر آن دستخوش بروز رسانی ها و تغییراتی گشته است.

مشخصات فنی کانکس بلیط فروشی

شاسی از تیر آهن نمره ۱۴ تا ۱۸ بنا به سفارش بصورت دور کلاف و اسکلت از پروفیل های آهنی سنگین  در ابعاد ۴۰*۴۰ و ۴۰*۸۰ که بوسیله جوش ممتد به شاسی متصل و جهت جلوگیری از فرسایش استراکچر سطح کل آهن آلات توسط ضد زنگ پوشیده می شود. نمای بیرونی از نوع کامپوزیت و در برخی موارد نیز بنا به سفارش از چوب ترمود تشکیل شده است و دارای سه طرف پنجره دو جداره و در یک ضلع درب بصورت بیرون بازشو می باشد. جنس متریال درب کانکس بلیط فروشی از نوع آلومینیومی سنگین بصورت پیش رنگ شده و پنجره ها از نوع یو پی وی سی دوجداره می باشد. نور پردازی داخلی با مهتابی های تایلی و برای بدنه خارجی از چراغ های ال ای دی کم مصرف مانند کانکس نگهبانی استفاده می شود. سیم کشی برق همراه با سیم کسی تلفن، نصب کلید و پریز های مورد نیاز همراه با جعبه فیوز مینیاتوری سیتم برقی این سازه را تشکیل داده است. بدنه دیوارها و سقف آن نیز از داخل دیوار پوش های پی وی سی با طرح چوب بوده و عایق جداره های آن را پلی استایرن با ضخامت ۴ سانتیمتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی تشکیل داده است.

ابعاد و قیمت کانکس بلیط فروشی

ابعاد کانکس بلیط فروشی بنا به درخواست و نیاز مشتریان از ۱*۱ متر تا ۶*۳ متر متغیر بوده و هر خریدار با توجه به نیاز و مقدار فضایی که برای ان در اختیار دارد ابعاد مورد نیاز خود را مشخص می کند.