کانکس باغ

کانکس  باغ

یکی از کاربرد های رو به افزایش کانکس  باغ می باشد. اگر چه این سازه های پیش ساخته در ابتدا برای سکونت موقت و اسکان نیرو های کار در پروژه های ساختمانی بصورت یک اتاق سالنی تولید می شدند اما رفته رفته با پیشرفت صنعت پیش ساختگی بخش های دیگری مانند سرویس بهداشتی و آشپز خانه و به دنبال آن اتاق خواب نیز به آنها افزوده و شبیه به یک خانه مسکونی کامل شدند که نه تنها برای اسکان موقت بلکه برای زندگی یک خانوار نیز مناسب می باشند.از این رو بر آن شدیم تا در این مطلب به برسی ویژگی ها و خصوصیات کانکس باغ بپردازیم .

کانکس باغ

در بسیاری از ملک ها و باغ ها امکان احداث بنا به علت محدودیت های مختلف از جمله نداشتن پروانه ساخت و یا زمان کافی برای انجام عملیات ساختمانی وجود نداشته و از این رو زمانی که صاحب ملک به همراه خانواده خود برای گذراندن اوقات فراغت یا آخر هفته ها به باغ خود مراجعه می کنند فضایی برای استراحت و یا امکان ماندن در هنگام شب را نداشته و این امر موجب می شود نتوانند ساعات زیادی را در ملک خود سپری کنند. از این رو اقدام به تهیه کانکس مسکونی یا کانکس باغ خود می کنند و در مدت زمان بسیار کوتاهی در مقایسه با ساخت و ساز به روش سنتی می توانند بنایی در ملک خود داشته باشند. کانکس باغ می تواند از یک اتاق کوچک تا یک خانه ویلای مجهز یا کانکس دو اتاقه باشد که این بسته به سفارش و نیاز خریدار دارد.

کانکس سرایداری برای باغ

یکی دیگه از کاربرد های سازه های پیش ساخته ساخت کانکس سرایداری برای باغ می باشد و مورد استفاده آن برای ملک های بزرگ و باغ هایی می باشد که صاحب آن در ایام خاصی مانند تعطیلات فقط می تواند به آنجا مراجعه کندو برای نگهداری و انجام امور باغبانی در ملک خود نیاز به یک سرایدار دارد و با تهیه  کانکس باغ  به عنوان اتاق سرایداری یا محل سکونت باغبان از آن استفاده می کند.

ساخت کانکس باغ

روش های ساخت بنای پیش ساخته به دو صورت کلی اجرا در محل و یا پیش ساخته در کارخانه و حمل به محل می باشد. روش ساخت در محل برای ملک هایی مناسب می باشد که به علت محدودیت های مانند کم بودن عرض خیابان امکان حمل سازه کامل با تریلی به درون ملک خود را ندارند و می بایست تمامی مراحل ساخت درون باغ انجام شود. این کار حدود ۳۰ روز زمان نیاز دارد. در روش دیگر که کل سازه در کارخانه تولید و سپس بصورت یک تکه و یا در صورت بزرگ بودن ابعاد بصورت دوقلو به محل حمل می شود ، نهایت زمان مورد نیاز دو روز می باشد چرا که تمامی کار ها از قبل انجام شده است و فقط اتصال انشعاب برق و آب را در محل به آن وصل و استفاده خواهید نمود.

کانکس باغ

شکل و ظاهر کانکس باغ مورد استفاده قرار می گیرد باید به گونه ای زیبا و کلبه مانند باشد که در اصطلاح به آن کانکس باغی می گویند. نمای بدنه خارجی معمولا یا از چوب و یا پانل های طرح چوب استفاده می شود و در برخی موارد نیز فقط از سقف های شیب دار طرح کلبه ای در این موارد استفاده می شود. دلیل این امر بخاطر حفظ ظاهر ارگانیک و طبیعی باغ می باشد و ساخت یک سازه با فرم مدرن شاید کمی موجب اختلال در این مورد گردد ، اگر چه در این زمینه نیز طرح های زیبا و کارآمدی وجود دارد.