کانکس پست برق
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸
کانکس امداد و نجات
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸
نمایش همه

کانکس ال اس اف LSF

ساختمان قاب فلزی سبک شناخته شده با نام لاتین LSF که مخفف شده عبارت Lightweight Steel Framing است، سازه ای هستند که به صورت خشک و همچنین به روش تولید صنعتی اجرا و کار می‌شوند.در نظر داشته باشید که LSF که به وسیله نورد سرد تهیه می‌شود، از جمله انواع سیستم‌های ساختمانی مدرن بوده که به وسیله آن می‌توان ساختمان‌ را به صورت طبقات محدود (معمولاً تا ۵ طبقه) به مرحله اجرا درآورد. سیستم مورد استفاده در این گروه بر مبنای سیستم LSF ( سریعترین روش در صنعت ساختمان ) که بر مبنای استاندارد های کانادا و استرالیا میباشد . این سیستم یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورداستفاده قرار می گیرد.

مزایا و معایب سازه LSF

مزایای سازه LSF

سرعت اجرای بسیار بالا در اجرای کانکس LSF
روش ال اس اف این امکان را برای سرمایه گزاران فراهم می کند تا سرمایه آنها در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت ساختمان سازی بازگردانده شود. به عنوان مثال برای احداث یک بنای ۴ طبقه با مساحت ۱۰۰۰ متر مربع زیر بنا تنها ۱۱۴ روز کاری زمان نیاز دارد. افزایش ۸ الی ۱۳ درصدی فضاهای مفید داخلی در مقایسه با شیوه سنتی
کیفیت بالا و یکنواخت محصول نهایی کانکس LSF
به علت اینکه مقاطع سازه ای این سیستم در کارخانه تولید و برش خورده و سپس توسط تکنسینهای فنی اجرا می گردند, کیفیت محصول نهایی در مقایسه با ساخت و ساز سنتی بسیار بالاتر می باشد.
سبکی و در نتیجه کاهش نیروی زلزله وارد بر سازه در کانکس LSF
وزن کانکس LSF حدودا ۲۵%-۳۰% سازه معمول است در نتیجه به همین نسبت نیروی زلزله بسیار کمتری را به خود جذب می نماید.
کیفیت بالای اجرای اتصالات در کانکس LSF
بر خلاف ساخت و ساز سنتی که در اغلب موارد کیفیت اجرای اتصالات پایین و منشاء بسیاری از خرابیها در زلزله می باشند, در این سیستم اتصالات ساده و همانند سایر اجزای سازه دارای کیفیت اجرای بالایی می باشند.
برخوردار از استانداردهای جهانی مصرف انرژی
به لحاظ عایق بندی مناسب دیوارها در سیستم LSF درصد انتقال انرژی در این ساختمانها بسیار پایینتر از سازه سنتی است و در دراز مدت منجر به صرفه جویی قابل توجه در هزینه گرمایش و سرمایش ساختمان می شود.
حمل و نقل آسان در کانکس LSF
سبکی و ابعاد کوچک مقاطع, زمینه را برای حمل و نقل آسان حتی برای نقاط صعب العبور فراهم می کند
قابلیت بازیافت بخش عمده مصالح در کانکس LSF
اغلب اجزای سازه ای و غیر سازه ای در این سیستم به صورت پیچی اجرا می شوند و بازیافت آنها به سهولت امکانپذیر است. نزدیک به ۷۰ درصد مصالح قابلیت تعویض شدن دارند.
مقاومت و دوام بالا کانکس LSF در برابر شرایط محیطی نامطلوب
به دلیل گالوانیزه بودن کلیه مقاطع, ساختمان ساخته شده با این روش دارای مقاومت مناسب تری در برابر خوردگی و رطوبت بوده و در شرایط محیطی شمال و جنوب کشور دارای عمر مفید بیشتری خواهند بود.
سهولت اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی
در روند شکل دهی و ساخت مقاطع فولادی جدار نازک, سوراخهایی استاندارد در جان این مقاطع پیش بینی می شود که عبور سیم ها و لوله ها از داخل انها باعث تسهیل در نصب سیستم های الکتریکی و لوله کشی ها در داخل دیوار می گردند.
تطابق فرهنگی محیط داخل و نمای ساختمان با ساختمان سنتی
در سطوح خارجی انواع نماها از قبیل سنگ, آجر نما, نمای PVC , چوبی یا آلمینیومی, رنگ, کاشی, سرامیک و … در فضای داخل نیز همانند دیوارهای معمول امکان اجرای رنگ, کاغذ دیواری و …وجود دارد که این خصیصه باعث می گردد تفاوتی با ساختمان معمول و رایج احساس نشود.
عملکرد صوتی خوب در کانکس LSF
عایق درون دیوارها باعث عدم انتقال صدا و عملکرد صوتی مناسب این ساختمان می شود
برخوردار از استانداردها و ضوابط ضد آتش سوزی
تمام عناصر این سیستم از جمله عایقهای حرارتی و صوتی از استانداردهای ضد حریق برخوردار می باشند.
نیاز به فضای کم کارگاهی و ایمنی بیشتر در کارگاه

معایب سازه LSF

در کانکس LSF ابعاد دهانه محدودیت وجود دارد.
تعداد طبقات قابل ساخت با این سیستم محدود است.
به نیروی کار متخصص و خبره نیاز دارد.
تامین قطعات فلزی گالوانیزه تولید شده در کارخانه هزینه نسبتا بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.