کانکس فروشگاهی
کانکس فروشگاهی
مرداد ۱۱, ۱۳۹۶
کانکس بانک atm سيار
مرداد ۱۱, ۱۳۹۶
نمایش همه

کانکس BTS

یکی دیگر از محصولات خاص و منحصر به فرد کانکس کارراد، کانکس مخابراتی BTS میباشد.ابتدا لازم است به معرفی کانکس BTS بپردازیم. bts از سه کلمه Base Transceiver Station به معنی پایگاه استقرار فرستنده می باشد که در مناطق شهری بردی در حدود ۲۰ کیلومتر دارد و در بهترین حالت برد ۳۵ کیلومتر در مناطق کم نویز و بدون توپوگرافی دارد.

کانکس مخابراتی (BTS) گونه ای طراحی شده است که حمل و نقل و جابجایی سایت و تجهیزات مخابراتی توسط آن ، انجام می گردد. هدف از تولید محصولات فوق را می توان ، پوشش دهی شبکه ارتباطی در شرایط اضطراری ناخواسته مانند جنگ، زلزله و همچنین در شرایط عادی جهت پوشش دهی موقت، جهت مناطق گردشگری ، زیارتی ، تفریحی و دیگر مناطق جهت بهینه سازی کوتاه مدت شبکه مخابراتی استفاده نمود.
 در ضمن کانکس مخابراتی (BTS) یکی از محصولات کانکس کارراد می باشد که برای کارگذاشتن دکل های مخابراتی و اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی دکل های مخابراتی دارای دستگاه بی تی اس بوده که می بایست دستگاه روی زمین و در کنار دکل قرار گیرد.برای قرار گیری دستگاه و بدلیل اینکه دستگاه از آسیب هایی که ممکن است در هنگام بارندگی و یا تابش مستقیم آفتاب به آن وارد شود نیاز به یک کانکس کوچک برای آن می باشد، از این رو خیلی مواقع به آن کانکس مخابراتی BTS نیز گفته می شود. در ادامه جهت آشنایی بیشتر با این سیستم و کانکس های مورد نیاز آن توضیحاتی ارائه شده است، که با مطالعه آن می توانید درباره عملکرد و کاربرد این کانکس بیشتر آشنا شوید. ضد آب بودن یکی از اولین و مهمترین ویژگی برای این نوع سازه ها بوده به دلیل آنکه برخورد آب با دستگاه در عملکرد آن اختلال وارد کرده و یا بکلی از کار می افتد.پس توجه به آب بند بودن سازه باید در اولویت قرار گرفته باشد و بهتر است برای خروجی هوا نیز از دمپرهای مخصوص فیلتر دار استفاده شود. از دیگر ویژگی های مهم کانکس مخابراتی حفظ دمای محیط بوده و از انتقال گرمای حاصل از تابش مستقیم خورشید به فضای داخلی کانکس جلوگیری کند که برای این منظور بهتر است ساخت کانکس مخابراتی با ساندویچ پانل باشد که خود بهترین عایق حرارتی بوده و از تبادل حرارتی بین فضای بیرون و داخل جلوگیری می نماید.
برای خنک کردن دستگاه در تابستان و همچنینین کاهش دمای دستگاه BTS می توان از یک کولر گازی کوچک در داخل کانکس استفاده کرد که در این صورت در هنگام تولید سازه می بایست فضایی جهت قرار دادن کندانسور روی بدنه آن تعبیه شده باشد و تمهیدات و تجهیزات لازم جهت برق آن را در نظر گرفته باشیم.کانکس مخابراتی BTS نیازی به پنجره نداشته و فقط یک درب برای ورود به فضای داخلی آن کفایت می کند که درب آن نیز بهتر از نوع ساندویچ پانل و بدونه شیشه باشد تا از تابش نور به فضای داخلی آن جلوگیری نماید همچنین درب می بایست دارای لاستیک های آبند بوده تا در هنگام بستن درب هیچ کونه آب یا گردو غباری نتواند به فضای داخلی کانکس راه پیدا کند، چرا که گردو غبار نیز یکی از عوامل کاهش عمر مفید دستگاه های الکترونیکی می باشد.

در ابتدای مطلب به کارگذاشتن دکل های مخابراتی و اینترنتی اشاره ای شد که دو وظیفه اصلی آنها آنتن رسانی و ارنج کردن ترافیک مورد نیاز هر منطقه جهت پوشش تلفن همراه یا شبکه اینترنت است. هر کدام از این دکل ها دارای یک دستگاه بی تی اس BTS بوده که کاربرد آن منتقل کردن این امواج به فرستنده های نصب بروی دکل بوده و جهت اطلاع بیشتر باید گفت که بطور معمول برد آنها یا درواقع مسافت تحت پوشش هرکدام بسته به مسطح بودن یا ناهموار بودن سطح زمین از ۱۸ تا ۳۵ کیلومتر می باشدکه با انجام تمهیداتی جهت تقویت امواج می توان آن را افزایش داد. حفظ و نگهداری این دستگاه فرستنده درون محفظه یا کیوسکی به نام کانکس مخابراتی BTS صورت می گیرد تا شرایط جوی باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن و ارسال امواج نشده و از طرفی باعث کاهش عمر آن نیز نگردد. در این مبحث دو مسئله تاثیر گذار بر عملکرد و مدت زمان استفاده از دستگاه وجود دارد که یکی از آنها دمای آن بوده که با تعبیه سیستم خنک کننده در کانکس مخابراتی BTS این امر صورت می گیرد و دیگری جلوگیری از تابش مستقیم خورشید بر روی دستگاه می باشد که این امر نیز به کمک این کیوسک امکان پذیر است. در رابطه با امواج و مضرات آن برای انسان نیز صحبت ها و نظریه های متعددی شنیده می شود اما توصیه عموم رعایت فاصله ۲۵۰ تا ۳۵۰ متری از این دکل ها با خانه های مسکونی است.

ابعاد و محل قرار گیری یا همان جهت گیری سازه در مرحله ترسیم های اولیه و بسته به وسعت فعالیت آن متفاوت است و برای سایت های بزرگ ممکن است سازه های خیلی بزرگی نیاز باشد اما بطور معمول ساخت کانکس مخابراتی بصورت کیوسک کوچکی در ابعاد ۲×۲ الی ۲٫۵×۳ متر بصورت روتین از جنس ساندویچ پانل می باشد و رنگ آن نیز معمولا سفید یا خاکستری است. اما در مناطق امنیتی برای استتار سازه ممکن است از رنگ های خاکی یا استتار جنگل نیز برای بدنه خارجی آن استفاده شود که این گزینه با درخواست خریدار در هنگام ساخت در کانکس کارراد اعمال می گردد.

 

نمونه کانکس مخابراتی

داخل کانکس bts

داخل کانکس bts

دیگر نمونه ها

ویژگی های کانکس BTS

  • قابلیت پرتابل بودن و یا ثابت بودن
  • امکان نصب روی بام
  • نمای دخلی بسیار مدل با امکان راه اندازی اتاق کنترل
  • اتاقک برق ایزوله   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.