کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

یکی از محصولات پر مخاطب کانکس کارراد، کانکس مسکونی می باشد.کانکس مسکونی کانکس کارراد به دوشکل قابل اجرا می باشد و همانطور که از نام این کانکس مشخص است جهت استفاده  با کاربری مسکونی می باشد، و میتوان یا از آن برای سریداری نیز استفاده نمود و یا میتوان  از آن جهت یک ویلای زیبا با چیدمان داخلی لوکس استفاده مسکونی داشت در هر صورت کانکس مسکونی کانکس کارراد جهت سکونت یک یا چند خانواده می باشد و کاربری مسکونی دارد.

کانکس مسکونی توسط پلان مربوط به سازه مسکونی طراحی میگردد که تمام مشخصات یک سازه مسکونی را دارا میباشد، از قبیل پارتیشن های داخلی، جدا سازی فضاهای مربوط به یک کانکس مسکونی، اتاق خواب ، حال و پذیرایی، سرویس بهداشتی و حمام، اشپزخانه و حتی کفش کنی و تراس و شاید انباری که تمامی این موارد با درنظر گرفتن نیاز مشتری محترم طراحی میگردد.

مشخصات فنی و نوع مواد و مصالح کار شده در کانکس مسکونی کانکس کارراد به شرح ذیل است:

دیواره های خارجی کانکس مسکونی می تواند از چوب ترموود یا روسی، ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان ، ورق گالوانیزه ۵ دهم الکترواستاتیک ۸ خم پیش رنگ کوره ای  و یا سمنت برد استفاده گردد، که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آنها را انتخاب می نماید. اسکلت کانکس مسکونی از پروفیل با مقاطع مختلف و شاسی از تیر آهنIPE  نمره ۱۶ یا ۱۸ بوده که با مصالحی که نام برده شد تزئین می گردد و در اکثر موارد دیوار پوش های داخلی از نوع پی وی سی (PVC) قابل شستشو با طرح های متنوع ای از چوب و کاغذ دیواری می باشد. اتصالات اسکلت معمولاً از نوع جوش ممتد بوده و برای سازه هایی که دارای ابعاد بزرگی می باشند معمولا یک خط دوخت قرار می دهند تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد، چرا که حمل آن در جاده ها با محدودیت ابعاد روبرو است، در چنین شرایطی سازه دو تکه به محل حمل می شود و سپس از خط دوخت های در نظر گرفته شده به یکدیگر نصب می گردد.

به چند دلیل مهم از کانکس مسکونی استفاده می شود:

 یکی از دلایل آن عبارتند از تسریع در اجرای کانکس مسکونی با هزینه های مناسب و یکی دیگر از مزایای کانکس مسکونی  قابلیت جابجای آن می باشد. دلیل اول ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت هایی بوده که در پیش ساختگی چنین محدودیت هایی وجود ندارد که از مهمترین آنها زمانبر بودن این عملیات است که خود به معنی بالا رفتن هزینه های تجهیز کارگاه ، برچیدن کارگاه ، اسکان کارگران ، انبارکردن مصالح و بسیاری هزینه های دیگر می باشد و در طول انجام عملیات امکان دارد سرمای شدید موجب توقف کار شود تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید و در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد.حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل مصالح ساختمانی به محل وجود نداشته و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد می باشد. در این قسمت تصمیم صحیح رفع مشکلات استفاده از کانکس مسکونی می باشد که هم مدت زمان اجرای کانکس مسکونی بسیار پائین ترمیباشد و هم شرایط اجرا کانکس مسکونی بسته به آب و هوای یک فصل نمی باشد.لازم بذکر است اینکه کانکس مسکونی هزینه هایی برای تجهیز کردن کارگاه و هزینه ها مشکلات نظارت برساخت را از دوش مالک برداشته و کنترل کیفی کارخانه تولید کننده، این وظیفه را به عهده گرفته است.
دلیل دوم استفاده از کانکس مسکونی که همان جابجایی آن است نیز باید گفت که در بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده و قصد استفاده موقت از آن را دارد تا در ایام تعطیل و یا تابستان ها در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده سپری کند و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود ، و یا مالک کارمند یک ارگان و یا شرکت می باشد که وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد و از طرفی نیز ملک ییلاقی و باغ او بدون داشتن سرپناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نبوده و فقط حکم یک باغچه را دارد. از این رو اقدام به سفارش و خرید کانکس مسکونی برای باغ خود می کند که این عملیات در کارخانه کانکس کارراد انجام شده و یک روزه به محل مورد نظر حمل و در آنجا نصب می گردد . این مساله  باعث می شود خریدار از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز رها شود.  نا گفته نماند که در صورتی نیاز به اخذ پروانه نیست که سازه پیش ساخته به فونداسیون متصل نبوده و قابلیت جابجایی داشته باشد و ارگان های ذی صلاح استفاده از آنها را به جای ساخت ساز مجاز اعلام کرده باشند که در اکثر مواقع اینگونه می باشد اما سازه پیش ساخته متصل به فونداسیون ماننده سازه های دوبلکس و یا متراژ های خیلی بالا نیازمند اخذ مجوز می باشند و از قائده معافیت پیش ساختگی مستثنی بوده و نیازمند طی کردن مراحل اداری و صدور پروانه می باشند.

محاسبه قیمت کانکس مسکونی کانکس کارراد و هزینه های تمام شده بر اساس متر مربع می باشد . اصولاً قیمت کانکس مسکونی ارتباط مستقیمی با نوع مواد و مصالح و متراژ آن و همچنین امکاناتی که خریدار درخواست کرده است خواهد داشت. بطور تقریبی قیمت کانکس مسکونی کانکس کارراد از هر متر مربع ۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان تا ۲/۰۰۰/۰۰۰ تومان بسته به امکانات و شرایط متغییر می باشد. پیشنهاد ما جهت اطلاعات صحیح قیمت کانکس مسکونی تماس شما با کانکس کارراد  و ارتباط با کارشناسان ما می باشد.