کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی کانکس کارراد با پانل پلی یورتان با دانسیته ۴ ، ۶ ، ۸  و ۱۰ سانتیمتری طراحی و تولید و اجرا می گردد و ساندویچ پانل دارای دانسیته بسیار بالا بوده و این موضوع باعث می گردد که کانکس پانلی از لحاظ برودتی و حرارتی بسیار عایق باشد و  کانکس پانلی نسبت به کانکس دیگر مقاوم تر و محکم تر باشد.

کانکس پانلی کانکس کارراد با ابعاد کانکس پانلی ۶ متری، کانکس پانلی ۱۲ متری، کانکس پانلی پیچ و مهره ایی، کانکس نگهبانی پانلی، و انواع دیگری که بنا به درخواست مشتری طراحی و تولید  و اجرا و آماده تحویل به مشتریان عزیز می باشد.

کانکس پانلی کانکس کارراد

محصولی دیگر از کانکس کارراد، کانکس پانلی می باشد. حال وقت آن است با ساندویچ پانل شما راآشنا کنیم . این محصول پر طرفداردر دنیا که انقلابی عظیم در صنعت ساختمان سازی بپا کرد و یکی از پرطرفدارترین محصولات کانکس کارراد می باشد.

ساندویچ پانل بیشتر در چه جاهایی استفاده میگردد؟

استفاده از ساندویچ پانل کانکس کارراد در انواع سردخانه‌ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ها و ویلاهای، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ها ، استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها می‌باشد. همچنین ساندویچ پانل‌ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد ازجمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بارانداز، مجتمع‌های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

چرا ساندویچ پانل؟

۱: عایق بسیار قوی انرژی ۲: سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح ۳: قیمت تمام شده بسیار پایین نسبت به مصالح سنتی ۴: قابل شستشو بودن ۵: نصب و اجرای آسان و سریع ۶: رنگ‌ بندی‌های متنوع ۷: عایق صوتی مناسب ۸: مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله ۹: افزایش عمر مفید سازه ۱۰: قابلیت انعطاف‌پذیری زیاد جهت استفاده در طرح‌های خاص ۱۱: مقاومت بالا در برابر حلال ها و عدم خورندگی در محیط‌های بازی و اسیدی.

انواع ساندویچ پانل

۱- ساندویچ پانل پلی یورتان: در این ساندویچ پانل‌ برای عایق بندی از فوم پلی یورتان استفاده می‌شود که در دو نوع تولید می‌گردد. نوع اول PIR نامیده می‌شود که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات تولید می‌شود. نوع دوم PUR نام دارد که از ترکیب پلی یول و ایزوسیانات تولید می‌گردد؛ و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور الزامی است.. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می گردد. تفاوت این دو نوع ساندویچ پانل در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل می‌باشد.

۲- ساندویچ پانل اکس پی اس: در این نوع ساندویچ پانل عایق جدیدی به نام اکس پی اس استفاده شده که به دلیل تجزیه پذیر بودن و عدم وجود هرگونه آلاینده‌های محیط زیست به فوم سبز موسوم شده‌است، این فوم مانند پلی یورتان از دانسیته ۲±۴۰ برخوردار است و چسبندگی آن به ورق ماننده پلی یورتان می‌باشد، در نتیجه تمام خواص فیزیکی و مزایای پلی یورتان را در خود حفظ کرده ولی آلاینده‌های قبلی ماننده گازهای B141 و R12 و R22 که از جمله گازهای CFC و مخرب لایه ازون هستند حذف شده، در هنگام تولید گازهای گلخانه‌ای تولید نمی‌شود و در زمان آتش‌سوزی گاز سیانور آزاد نمشود، این نمونه می‌تواند جایگزین مناسبی برای عایق‌های پلی یورتان باشد، نوع فوم‌های نسوز اکس پی اس نیز عملکرد بهتری نسبت به ساندویچ پانل PIR پلی یورتان دارد.

 

۳- ساندویچ پانل پشم سنگ: عایق این نوع پانل‌ها الیاف پشم سنگ است که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع ساندویچ پانل است. لازم به توضیح است که درجه ضد حریق بودن این نوع از ساندویچ پانل پلی یورتان PIR هم بالاتر می‌باشد.

۴- ساندویچ پانل پلی استایرن: برای عایق بندی این نوع ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌گردد. از لحاظ عایق حرارتی در درجه پایین‌تری از پلی یورتان قرار می‌گیرد، اما نسبت به آن سبک ‌تر است و قیمت مناسب تری هم دارد ولی به دلیل دانسیته پایین ‌تر عایق بهتری برای صوت می‌باشد.

کاربردها ویرایش ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سردخانه‌های ثابت و متحرک ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌های ورزشی ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌های صنعتی ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ها ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ها ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها می باشد.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

پانل سقفی از ضخامت ۲ الی ۲۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰)، اکس پی اس سخت (دانسیته ۲±۴۰)، پلی استایرن (دانسیته ۲±۲۰) یا پشم سنگ (دانسیته ۲±۲۱)تولید می‌شود.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی است که از دو لایه ورق که ما بین آن‌ها از فوم‌های پلی یورتان، اکس پی اس، پلی استایرن یا پشم سنگ پر کرده‌اند و جهت پوشش دیوار بکار می‌رود را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌ های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ ها، ساختمان‌های پیش ساخته و.. به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر یا ۱ و گستره ضخامت از ۲ تا ۲۰ سانتی‌متر است. عرض اولیه پانل سقفی ۱/۸۰ متر می‌باشد.

ضخامت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها در ضخامت ۲ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پانل‌ها از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل میانی بکار برده می‌شود فوم داخل ساندویچ پانل‌ها نیز از جنس فوم ۱- پلی اورتان (PU) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب ۲- اکس پی اس (XPS) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب ۳- پلی استایرن (EPS) با دانسیته ۲+۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب ۴- پشم سنگ (RW) با دانسیته ۲+۱۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد.

فوم‌های ساندویچ پانل

۱- پلی یورتان (PU) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب، فوم سبکی است که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید می‌شود. پلی یورتان نوعی فوم است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. پلی یورتان در هر دانسیته مورد نیاز قابل تولید است. حداکثر دمای عملکرد پلی یورتان ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد است. پلی یورتان در دمای بالاتر از ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه تجزیه می‌شود.

۲- پلی استایرن (EPS) با دانسیته ۲+۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب که به روش پخت ذرات پلی استایرن و پرس تحت فشار با بخار آب تولید می‌شود که روشی مرسوم و شناخته شده می‌باشد و هیچگونه آلاینده‌های محیطی ندارد، این فوم در دانسیته‌های ۳۰ و ۴۰ و حتی ۶۰ کیلوگرم بر مترمکعب نیز قابل تولید است که طبق سفارش مشتریان انجام می‌شود، فوم پلی استایرن در دمای ۷۰ تا ۸۰ درجه تغییر شکل می‌دهد و در دمای بالاتر از ۱۰۰ تا ۱۱۰ از بین میرود.

۳- اکس پی اس (XPS) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب که موسوم به فوم سبز می‌باشد، به روش اکسترود فوم تولید می‌شود و آلاینده‌های قبلی را حذف نموده و از امنیت بیشتری در هنگام آتش‌سوزی برخودار است، این فوم در هر ضخامتی قابل تولید است و مزیت آن نسبت به پلی یورتان امکان تولید حداقل سفارش یک متر می‌باشد، در پلی یورتان به دلیل سیستم یکپارچه تزریقی امکان تولید متراژ کم برای تولیدکننده‌ ها یک محدود کننده به ‌شمار می‌رود ولی در اکس پی اس این محدودیت نیز برطرف شده است  بعلاوه اینکه نسبت به عایق‌های دیگر از طول عمر بالاتری برخوردار است و بر اثر گذر زمان تجزیه نمی‌شود.

کانکس پانلی از کیفیت و استقامت بالاتری نسبت به کانکس معمولی با نمای ورق برخوردارهستند و عملاً این نوع کانکس برای اقیلم های سرد و خشک ، گرم و خورنده استفاده میگردند. دلیل اصلی استقبال از این نوع کانکس، عایق بودن، مستحکم بودن ، ضد زلزله بودن و مقاوت بالای آنها در برابر شرایط جوی می باشد.

متریال استفاده شده در کانکس پانلی

نوع اجرای کانکس پانلی با سایر کانکس  متفاوت است . در این نوع سازه ها در ابتدا اسکلت (structure) با اجرای پروفیل ها در مقاطع ۴۰×۶۰،۴۰×۶۰ و ۸۰×۸۰  بر اساس نیاز پروژه اجرا میگردد، که تمامی استراکچر با پوشش اپوکسی رنگ آمیزی می شود .

پس از اجرای اسکلت پانل ها به واسطه ناودانی یو(U) شکل که متناسب با ضخامت پانل ها ساخته میشود را در زاویه ۱۸۰ درجه به استراکچرنصب کرده و سازه فرم میگیرد.

جزییات و مشخصات فنی کانکس پانلی به شرح ذیل میباشد:

شاسی کف بصورت کلاف دور با تیر آهن ۱۲ و ۱۴ و ۱۶ و ۱۸، متناسب با متراژ و بار وارده بر کانکس و پروفیل های رایج و استاندارد در ابعاد۴۰×۴۰ و ۶۰×۶۰ و ۸۰×۸۰ .علاوه بر آن چهار قلاب از ناودانی آهنی بر روی شاسی کف جوش داده میشود تا بتوان کاروان را توسط جرثقیل جابجا نمود.

استراکچر فلزی کانکس پانلی کانکس کارراد قابهای دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده ( ناودانی شکل) به ضخامت ۲ میلیمتر با اجرای ضد زنگ و رنگ آمیزی کامل می باشد.

پوشش دیواره ها از نوع ساندویچ پانل های دو رو ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه  به ضخامت ۵/۰ میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت ۴، ۶ ، ۸ سانتیمتر( بر اساس نیاز مشتری ) با دانسیته ۲±۴۰ کیلوگرم در متر مکعب میباشد.

پوشش کف کانکس پانلی کانکس کارراد از تخته های چند لایه خارجی به ضخامت ۱۸ میلیمتر رزین شده فرلینپلکس مالزی یا ساندویچ پانل با پوشش نهایی از کفپوشهای PVC طرح پارکت LG ساخت کره می باشد.

درب ورودی و پنجره ها از نوع U.P.V.C با شیشه دو جداره به ضخامت ۴ میلیمتر با قفل و یراق آلات درجه یک استاندارد ایرانی می باشد.

انواع کانکس پانلی

کانکس پانلی بصورت سالن میباشد و بنا به درخواست مشتری محترم میتوان در کانکس پانلی سرویس بهداشتی لحاظ کرد از طرفی میتوان به آن آبدارخانه اضافه نمود یا حتی برای جدا کرد فضای داخلی از پارتیشن ازجنس ساندویچ پانل استفاده کرد و چند اتاق با درب مجزا یا درب داخلی جهت ارتباط فضای ایجاد شده اجرا نمود، که بیشتر به آنها کانکس پانلی سرویس دار ، کانکس پانلی بهمراه آبدارخانه ، که به آن ها کانکس پانلی دو اتاقه یا سه اتاقه یا کانکس پانلی به همراه سرویس و آبدارخانه و دواتاق میگویند .

سرویس بهداشتی لحاظ شده در کانکس پانلی کانکس کارراد شامل: روشویی درجه یک استانداد ایرانی و توالت تخت ایرانی درصورت درخواست مشتری توالت فرنگی با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندارد ایرانی همراه با  کف فایبر گلاس به همراه سرامیک که با ملات سیمان اجرا میگردد ، جای حوله، جای مایع دستشویی ، آیینه و هواکش۲۵×۲۵ درجه یک با برند پارس خزر یا دلند می باشد.

آبدارخانه کانکس پانلی شامل : آبدارخانه با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندارد ایرانی همراه با کابینت  تمام MDF بالا و پایین و سینک و آبچکان و هواکش برقی می باشد.