کانکس مدرسه

کانکس مدرسه

کانکس مدرسه یکی دیگر از محصولات پرفروش و پر مخاطب کانکس کارراد می باشد، که اصولاً مخاطب های کانکس مدرسه مراکز آموزشی و فرهنگی ، مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی و سالن های درس می باشند . کانکس مدرسه را برای مناطق محروم نیز اسنفاده میکنند .گاهاً دیده خواسته شده که جهت اضافه کردن یک فضای آموزشی از کانکس استفاده گردیده و این فضا اصولاً در حیاط یا بام یا حتی تلفیق ساختمان سنتی مدرسه به سازه پیش ساخته جدید بوده است. ضمناً امروزه با وجود مشکلات فراوانی که در منطقه جنوب و غرب کشور پیش آمده، از کانکس مدرسه برای تحصیل دانش آموزان استفاده فراوانی انجام می پذیرد.

طراحی و اجرای کانکس مدرسه در کانکس کارراد متناسب با سن افراد و فضای و نمای سازه سنتی اجرا میگردد و در کانکس مدرسه طراحی باید طوری باشد که استاد یا مدرس در کوتاه ترین زمان به درب اصلی و تخته وایت برد دسترسی داشته باشد و چیدمان نیمکت ها و یا میزهای تدریس طوری چیدمان شود که مدرس و یا استاد نظارت کامل را برای کنترل و تدریس داشته باشد،  از طرفی کانکس مدرسه باید از هر لحاظ عایق باشد تا دانشجوها و دانش آموزان فضای مطبوعی جهت آموختن داشته باشند از طرفی کانکس مدرسه باید  ضد زلزله و مقاوم باشد تا امنیت خاطر برای والدین دانش آموزان و اساتید مدرسه یا دانشگاه حاصل شود .

مزیت کانکس مدرسه کانکس کارراد در ضد زلزله بودن آنهاست، از طرفی کانکس مدرسه سازه ای است سبک و به راحتی با هر طرحی قابل اجرا است . یکی دیگر از مزیت های کانکس مدرسه تسریع در عملیات اجرایی آن می باشد، زیرا خیلی از مسولان مدرسه یا دانشگاه ها به علت طولانی بودن عملیات ساخت و ساز سنتی و گرد و غبار و تولید صدا  و ایجاد عدم تمرکز دانشجو و استاد بیشتر از کانکس مدرسه پیش ساخته استفاده میکنند .

کانکس مدرسه از مواد و متریال مختلف ساخته می شود. اصولاً مواد تشکیل دهنده کانکس مدرسه از ساندویچ پانل با فوم پلی یورتان است زیرا که یک عایق برودتی و حرارتی است و دانش آموزان از در فضای بهتر دروس و آموزش های خود را تعقیب میکنند ولی نباید از نمای سایدینگ و کامپوزیت غافل شد، زیرا جهت روحیه دانش آموزان می بایست نمای کلاس درس از زیبایی خاصی برخوردار باشد تا در ذهن دانش آموز فضای بصری امنی ایجاد کند.از جمله پروژه های انجام شده که توسط کانکس کارراد انجام پذیرفته و در آن از این متریال استفاده گردیده، می توان به پروژه مدرسه نیکان و مهدکودک یاس اشاره نمود. گاهی نیز برای اینکه هزینه کمتری برای ساخت کانکس مدرسه شود از نمای ورق استفاده میگردد .

کانکس مدرسه به دو شکل اجرا میگردد، یا میتوان آن را در محل مورد نظر اجرا نمود یا بصورت چند تکه در کاگاه ساخت و حمل کرد و در محل مورد نظر بهم چسباند .\

مشخصات فنی کانکس  مدرسه

کانکس مدرسه کانکس کارراد شاسی از تیرآهن IPE نمره ۱۴ الی ۱۸ متناسب با متراژ کانکس و کاملا ضد زنگ می باشد، نمای بیرونی کانکس مدرسه از ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان ۴ سانت یا از ورق گالوانیزه ۵ دهم میل و یا از سایدینگ طرح کانادایی و کامپوزیت فایبر گلاس طرح سنگ و نمای داخلی از PVC طرح چوب روکشدار درجه یک و اسکلت از پروفیل های رایج با مقاطع ۴۰×۴۰ و ۴۰×۸۰ و ۸۰×۸۰ با ضخامت ۲ کاملاً ضد زنگ میباشد و کف از تخته ۱۸ میل ضد آب مالزی رزین شده بهمراه کفپوش PVC پشت نمدی با از سرامیک درجه یک پرسلان کالیبره می باشد. درب و پنجره ها از UPVC  با شیشه های دوجداره و درب های داخلی از HDF با یرآق آلات استاندارد ایرانی درجه یک می باشد. سیم کشی کانکس مدرسه بهمراه داکت کشی شبکه برای ایجاد نود های کامپیوتر برای فضای آموزشی تماماً روکار بهمراه روشنایی ۶۰×۶۰ بهمراه سقف کاذب با تایل های ۶۰×۶۰ می باشد .

کانکس مدرسه باید دارای یک راهرو جهت تفکقک کلاس ها باشد ولی در بعضی از مواقع کانکس مدرسه را میتوان بدو راهرو ساخت .

بازدید کننده محترم و گرامی، شما می توانید جهت هرگونه مشاوره جهت خرید انواع کانکس، از جمله کانکس مدرسه با مشاورین کانکس کارراد تماس حاصل فرمایید.