کانکس چوبی
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸
گالری کانتینر
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸
نمایش همه

کانکس فایبرگلاس

یکی دیگر از محصولات پر طرفدار کانکس کارراد کانکس فایبرگلاس می باشد. کانکس فایبر سازه ای تشکیل شده از فایبرگلاس با مواد شیمایی که بصورت فرمال با قابلیت بالای فرم دهی به روش قالب گیری اجرا می گردد. کانکس کارراد یکی از ابداع کننده این تیپ کانکس در صنعت کانکس سازی کشور بوده و سابقه ی درخشانی در تولید کانکس فایبرگلاس برای شرکت های معتبر ازقبیل شرکت ایرانسل را دارا میباشد.

ساخت کانکس فایبرگلاس با طرح ها ی مختلف با داشتن اندازه ی مشخص شده اجرا می شود در مرحله اول اسکلت (استراکچر) کانکس فایبرگلاس ساخته  و نمای بیرونی کانکس از مواد شیمایی و رزین شروع به قالب گیری مشود که اولین قالب شاید از هزینه بالای برخوردار و هزینه بر باشد. ولی چنانچه اگر بصورت سری و در تولید انبوه قرارگیرد از قالب اول میتوان با هزینه بسیار کم شروع به تولید کرد. کانکس فایبرگلاس دارای عایق برودتی و حرارتی می باشد و نمای داخلی کانکس فایبرگلاس از دیوارپورش PVC و شاسی کف بر اساس نیاز پروژه می تواند از تیرآهن IPE نمره ۱۲ ای ۲۰ و حتی بیشتر می باشد.

یکی از مزایا کانکس فایبرگلاس فرم گیری و فرم دهی آسان این نوع کانکس می باشد و براحتی میتوان در هررنگی و هرشکلی اجرا کرد در اصل کانکس فایبرگلاس بیشتر بصورت فرمال بوده به راحتی میتوان طرح دلخواه را در کانکس فایبرگلاس اجرا نمود.

یکی از ویژگی های کانکس فایبرگلاس کانکس کارراد وزن کم این کانکس است به دلیل متریال استفاده شده در این نوع کانکس باعث شده تا از وزن کمتری برخوردار باشد و یکی دیگر از ویژگیهای کانکس فایبرگلاس رفع محدویت در اجرای فرم و طرح  کانکس خاص فروشگاهی است که به راحتی تمام قابل اجرا میباشد.

کانکس فایبرگلاس کانکس کارراد از معایبی برخوردار است که به شرح ذیل میباشد:

خوردگی در برابر شرایط جوی خورنده و اقلیم که این موضوع خود مزید بر علت  منسوخ شدن این تیپ کانکس گشته و مخاطبین و خریدارن ترجیحاً سعی دارند از متریال دیگر جهت نمای کانکس خود استفاده کنند.

مسئله دیگر که حائز اهمیت است وزن کانکس فایبر گلاس است که بعضاً دیده شده خریداران از این موضوع شکایت دارند که کانکس ها در برابر بار باده وارده بر سازه مقاوم نیوده و باعث خساراتی به کانکس گشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.