کانکس سرویس بهداشتی و حمام

کانکس سرویس بهداشتی

محصولی دیگر از کانکس کارراد کانکس سرویس بهداشتی است که به دو صورت اجرا میگردد . مورد اول بصورت راهرو دار و مورد دیگری بدون راهرو می باشد، که خود میتواند از موادهای مختلفی ساخته شود . اصولاً کانکس سرویس بهداشتی را برای مناطق زلزله زده، تجهیز کارگاه ها، در مناطق دور افتاده و  در مناطقی که از  امکانات کمی برخوردار است یا در سطوح شهر جهت خدمات رسانی به همشریان یا در حیاط منازل میتوان اجرا کرد. حال خود کانکس سرویس بهداشتی به دو شکل اجرا میگردد. اولی سیار و دومی ثابت می باشد، که ما در شرح، این کانکس به شما توضیح خواهیم داد.

کانکس سرویس بهداشتی سیار یکی دیگر از محصولات کانکس کارراد است این نوع سرویس بهداشتی با همان جزئیات کانکس فوق ساخته میشود و تنها مزیتی که سرویس بهداشتی فوق دارد این است که قابل جابجایی است . کانکس سرویس بهداشتی سیار از دو چرخ، مالبند، محور، شاسی، کورپی و متعلقات به کفی ساخته و کانکس سرویس بهداشتی روی آن لحاظ میگردد.

کانکس سرویس بهداشتی بدون راهرو،  همانطور که از اسمش پیداست، درب کابین سرویس بهداشتی بصورت مستقیم به بیرون باز میشود و هیچ فضای جهت تفکیک کردن کابین سرویس و محیط بیرونی نیست . لازم بذکر است عرض کانکس سرویس بهداشتی بدون راهرو ، کوچکتر از کانکس دارای راهرو میباشد . از طرفی قیمت کانکس بدون راهرو ارزانتر میباشد.

کانکس سرویس بهداشتی راهرودار را میتوان از دو چشمه تا دوازده چشمه اجرا نمود و هیچ محدودیتی ندارد. کانکس سرویس بهداشتی راهرودار داری یک درب بیرونی است و خود کانکس از عرض به دو قسمت مساوی یا غیر مساوی بنا به درخواست مشتری محترم با رعایت استاندارد های فضا تقسیم میگردد و بنا به نیاز ،کابین بنا به متراژ طول کانکس تقسیم بندی و پارتیشن بندی میگردد و کابین داخلی را شکل میدهند .حتی میتوان داخل راهرو های سرویس بهداشتی را، به دو سمت مساوی پارتیشن بندی کرد جهت سرویس دهی به خانم ها و آقایان تا این دو بخش تفکیک گردد.

مشخصات فنی کانکس سرویس بهداشتی

۱- شاسی سازه از تیر آهن IPE نمره  14 الی ۱۸ متناسب با متراژ کانکس بصورت اسکی و یا دور کلاف و یا بصورت پایه دار با اجرای پروفیل های ۸۰×۸۰  بنا بر درخواست مشتری اجرا و ساخته می شوند.

۲- اسکلت بدنه و ستون ها از پروفیل های ۴۰×۴۰ و ۸۰ ×۴۰ و تیرریزی کف سازه از پروفیل های ۴۰×۴۰ در فواصل مختلف مطابق با ابعاد کف سرویس فایبر گلاس با اجرای ضد زنگ کامل اسکلت  می باشد.

۳- قلاب ( هوک بلت ) برای بارگیری و جابجایی کانکس از میلگرد نمره ۱۸  با اجرای جوش های سر بالا و کلاف مقاوم برای اتصال هوک به بدنه از پروفیل ۴۰×۴۰ میباشد.

۴- نمای داخلی بدنه کانکس و سقف ازدیوارپوش  PVC  سفید درجه یک که با ابزار آلات مخصوص به بدنه کانکس با پرچهای فولادی نصب میشوند .

۵- نمای خارجی دیواره های کانکس از ورق گالوانیزه ۵/. پیش رنگ کوره ای(الکترواستاتیک) فرمدار که با پرچهای فولادی و پیچهای سر مته ای به اسکلت سازه نصب میشود.

۶- پوشش خارجی سقف کانکس از ورقهای گالوانیزه ۵/. بصورت دو شیب با اجرای ایزوگام نواری جهت آبندی کامل سقف اجرا می گردد.

۷- استفاده از دستک و یا بادبند K با استفاده از پروفیلهای ۲۰×۴۰ به طول ۳۰ سانتیمتری جهت مقاوم سازی استراکچر سازه  برابر نیروهای کششی استفاده می گردد.

۸- پوشش داخلی کف راهرو از تخته های چندلایی ۱۸ میل چندلایی ضد آب مالزی بهمراه ورق آلومینیومی و کف سرویس ها از  فایبر گلاس یکپارچه به همراه مش بندی از پروفیل های ۲۰×۲۰ جهت استحکام کف ها.(در صورت نیاز کارفرما جهت کف کانکس از سرامیک نیز استفاده میشود).

۹- درب ورودی از نوع آلومینیومی درجه یک سنگین پیش رنگ کوره ای به ابعاد ۱۸۰×۸۰ می باشد.

۱۰- پنجره ها از جنس آلومینیومی درجه یک پیش رنگ کوره ای  به ابعاد ۳۰×۳۰ (در صورت نیاز ) اجرا می گردد.

۱۱- تاسیسات برقی با استفاده از حباب سقفی ضد آب لگراند، با کابل نمره ۲٫۵×۲ و۲٫۵×۱ داخل داکتهای PVC ،کلید و پریز از نوع برند دلند بصورت روکار ،چراغ تونلی در بیرون کانکس با مارک لگراند، مینیاتوری ۲۵ آمپر و داخل هر کابین یک عدد هواکش۱۷×۱۷ از نوع مارک دمنده و یا پارس خزر نصب خواهد شد.

۱۲-کانکس سرویس بهداشتی دارای مینیاتوری حفاظ جان نیز میباشند.

مواد و مصالحی که میتوان در کانکس سرویس بهداشتی بکار برد:

اوصولاً متناسب با شرایط اقلیمی و زیست محیطی این نوع کانکس را میتوان با مواد و مصالح مختلفی اجرا نمود . یکی از موادی که اصولاً برای شرایط آب و هوای خورنده و شرجی کارفرمایان محترم از کانکس کارراد درخواست میکنند کانکس سرویس بهداشتی با نمای ساندویچ پانل است که اصولاً همان جزیات را دارا میباشد و تنها پوسته بیرونی کانکس و نوع عایق آن متفاوت خواهد بود.

کانکس سرویس بهداشتی به لحاظ نما به شرح ذیل است:

کانکس سرویس بهداشتی با نمای ورق گالوانیزه  

کانکس  سرویس بهداشتی با نمای ساندویچ پانل

کانکس سرویس بهداشتی با نمای فایبرگلاس   

کانکس سرویس بهداشتی با نمای سایدینگ طرح کانادایی

کانکس سرویس بهداشتی با نمای دکوراتیو طرح سنگ

کانکس سرویس بهداشتی با نمای ترموود فلاندی

کانکس سرویس بهداشتی با نمای کامپوزیت آلومینیومی