کانکس سایدینگ
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
کانکس اضطراری
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
نمایش همه

کانکس بازیافت

یکی دیگر از محصولات کانکس کارراد، که بصورت اختصاصی برای شهرداری استان ها طراحی،تولید و اجرا می گردد کانکس بازیافت می باشد.کانکس بازیافت در واقع یک کیوسک خدمات شهری بود تا بتواند خدماتی نوین را به شهروندان ارائه کرده و پسماند های خشک آنها بخصوص پسماندهای کاغذ ماننده روزنامه ، دفتر و یا هر پسماند کاغذی دیگر را جهت بازیافت و برگشت به چرخه تولید جمع آوری کند.

کاربرد کانکس بازیافت

همانگونه که می دانید تولید بسیاری از محصولات مخصوصاً کاغذ، نیازمند قطع درختان و به دنبال آن از بین رفتن جنگل ها می باشد که جایگزین کردن این منابع طبیعی نیازمند صرف هزینه های سنگین و زمان بسیار زیادی می باشد.از این رو جوامع بشری به این نتیجه رسیده اند که پسماند ها و زباله ها خود سرمایه بزرگی محسوب شده و با برنامه ریزی و تفکیک آنها می توان محصولات دیگری تولید نمود بدونه اینکه بخواهیم دوباره از منابع طبیعی برای تولید آنها استفاده کنیم.به این ترتیب سازمان ها و نهاد های دولتی و در بعضی کشور ها سازمان های خصوصی در این زمینه دست بکار شده و اقدام به جمع آوری و تفکیک پسماند ها نمودند.در کشور مانیز شهرداری ها اقدام به انجام این عمل سنجیده کردند تا از هدر رفتن سرمایه های طبیعی کشور جلوگیری بعمل آید که بخوبی در این طرح موفق عمل کرده و مدام در حال گسترش آن ها هستند.برای این منظور نیاز به فضا هایی بود تا بتوانند این پسماند های خشک و در راس آنها کاغذ های باطله را از شهروندان جمع آوری کنند،به همین دلیل کانکس کارراد با طراحی،اجرا و پیاده سازی این نوع کانکس ها در سطح شهر، فضای مناسبی برای بازیافت و برگشت به چرخه تولید پسماند های کاغذ ماننده روزنامه،دفتر و … اجرا نموده است.

تولید کانکس بازیافت

امروز حدود ده سال از شروع این طرح می گذرد و بازخوردهای آن نشان دهنده موفقیت این طرح بوده است و هر روز به طرفداران این امر اضافه می گردد که خود نشان پیشرفت فرهنگی یک جامعه بشمار می آید.امروزه مبحث پایداری انرژی و بهینه سازی مصارف در کنار حفظ منابع طبیعی در برابر آسیب های انسانی مسئله روز جهان و سازمان حفاظت از محیط زیست جهانی می باشد. کشور هایی که کمترین آسیب را به چرخه حیاط در کره زمین وارد می کنند نشان از فرهنگ درست و توسعه صنعتی آنها دارند و اینکه توانسته اند بگونه ای صحیح با طبیعت همزیستی کنند. کانکس کارراد نیز با تولید کانکس بازیافت خوشحال است که توانسته باشد قدمی بسیار ناچیز و کوچک به سهم خود در این راه برداشته و باعث توسعه آن در سطح جامعه شده باشد.

طرح کانکس بازیافت

طرحی که در ابتدا برای کانکس بازیافت مورد استفاده قرار گرفت درواقع سازه ای سیار به شکل کانکس چرخداربود و خیلی زود طرح بعدی جایگزین آن شد که آن یک کانکس با سقف قوس دار بود که بگونه ای شناسنامه طرح بازیافت در سطح شهر گردد و بخوبی معرف این خدمات شد. اما کم کم با گذشت زمان و نوسازی تجهیزات و مبلمان شهری نوبت به روز رسانی و ایجاد تغییرات در طرح کانکس بازیافت رسید که این بار کانکس کارراد با ایجاد تغییرات چشمگیری در نما و نوع مصالح کاربردی این سازه نوعی کانکس بازیافت جدید را روانه بازار کردند..در باره ابعاد کانکس بازیافت کانکس کارراد نیز باید بگوییم که معمولاً با ابعاد حدود چهارده متر مربع یعنی طول ۶ متر و عرض ۲٫۴ متر تولید می گردد. داخل کانکس نیز یک اتاق اداری کوچک برای بایگانی و محل نشستن متصدی تعبیه و روی دیواره های داخلی نیز قفسه هایی برای قرار دادن پسماند ها تعبیه گردیده است.

مشخصات فنی عمومی کانکس بازیافت کانکس کارراد:

شاسی کف کانکس از IPE نمره ۱۸۰ بصورت اسکی یا دور کلاف با تیر ریزی داخلی جهت استحکام کف به صورت عرضی می باشد.
کلیه اتصالات کانکس از نوع جوش های ممتد و سربالا با الکترود آما با اجرای ضد زنگ زینکرومات با ضخامت ۴۰ میکرون می باشد.
تعبیه هوک بلتهای بسیار قوی از ورق ۱۰میل جهت جابجایی و بارگیری کانکس بازیافت
 پوشش خارجی بدنه و سقف کانکس بازیافت  از ورق های الکترواستاتیک با ضخامت ۵/.پیش رنگ و نمای خارجی سقف کانکس ۴ متری از ورق سینوسی با پالانی جهت آبندی کامل سقف می باشد.
اجرای سیستم ورق کوبی بدنه و سقف از پیچ های سرمته ایی فولادی سر پهن با فواصل بسیار کم تشکیل شده است.
عایق دیواره و سقف کانکس بصورت تلفیقی از پلی رول و پلی استایرین  4 سانتیمتری با دانسیته مجاز و کند سوز عایق برودتی و حرارتی تشکیل شده است.
اجرای تسمه کوبی با تمسه نمره ۲ در قسمت اتصال ورق های بدنه بصورت over lab جهت آبنندی کامل بدنه کانکس بازیافت.
پوشش داخلی کانکس بازیافت از ورق های آجدار آهنی به ضخامت ۳ میل  با رنگ آمیزی کامل می باشد.
پوشش داخلی بدنه و سقف کانکس از دیوارپوش های درجه یک PVC از نوع سفید طرح دار می باشد.
درب ورودی و پنجره ها از نوع آلومینیومی الکترواستاتیک با یراق آلات درجه یک و شیشه های رنگی به همراه توری پشه گیر و آبندی کامل با استفاده از چسب سیلیکون می باشد.
 نصب جعبه کمک های اولیه و سنسور دود و آتش بصورت آپشن در کانکس بازیافت.
اجرای رنگ آمیزی بدنه با رنگ روغنی مرغوب صنعتی سریع و خشک در کانکس بازیافت.
سیستم روشنایی از مهتابی دوقلو با مارک هیوا انجام می پذیرد.
اجرای وایرنگ از سیم و کابلهای ۵/۲ ،۴ و۶ در داکتهای مخصوص هدایت سیم از نوع داکت نمره ۳ با مارک دودمان می باشد.
نصب کلید و پریز از نوع دلند درجه یک ، کلید مینیاتوری A 32.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.