کانکس بازیافت
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
کانکس کارگاهی ۱۲ متری
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
نمایش همه

کانکس اضطراری

کانکس اضطراری یکی دیگر از محصولات  کانکس کارراد می باشد که برای مواقع اضطراری ماننده بلاهای طبیعی و غیر طبیعی از قبیل سیل، زلزله، سونامی، فعال شدن آتشفشان و جنگ می باشد و جهت امداد رسانی و اسکان موقت بکار می رود. که ما سعی کرده ایم مواردی که در کانکس اضطراری بکار میرود را کامل توضیح دهیم .

کانکس موقعیت های اضطراری کانکس کارراد

یکی دیگر از نمونه های پرکاربرد برای این سازه استفاده در نمایشگاه و گردهمایی های بین المللی می باشد. در این مواقع به علت کمبود زمان و بازگشایی نمایشگاه ، تایم کافی برای انجام عملیات ساختمانی و جود نداشته و برای برپایی بسیاری از غرفه ها، از کانکس نمایشگاهی اضطراری استفاده می شود. البته نمای ظاهری و تجهیزات این نوع سازه ها با نوعی که برای اسکان موقت مورد استفاده قرار می گیرد کاملاً متفاوت بوده و گاهاً دارای تجهیزات لوکس و امکانات جانبی می باشند، چرا که سازمان های شرکت کننده در نمایشگاه می خواهند ارائه مناسبی از مجموعه خود و یا خدماتی که عرضه می کنند را به مراجعین نشان دهند و از این رو سازه هایی با نمای بسیار ساده و اولیه را برای این کار انتخاب نمی کنند و برای بهبود کیوسک خود معمولاً اقدام به طراحی اختصاصی بصورت سه بعدی می کنند.مدت زمان استفاده از این سازه ها در طول برگزاری نمایشگاه خواهد بود و بعضاً شرکت ها پس از نمایشگاه این سازه را به عنوان کانکس اداری به درون مجموعه خود برده و کاربری دیگری برای آن در نظر گرفته و یا در محلی از آن نگه داری می کنند تا سال آینده و هنگام برپایی نمایشگاه مجدداً از آن استفاده کنند.

کاربری کانکس اضطراری

مهمترین زمان استفاده از کانکس اضطراری درهنگام بلاهای طبیعی ماننده سیل و زلزله می باشد، که دلیل اصلی آن  آسیب جدی به  خانه و ساختمان ها می باشد.عملاً ساکنین و مردمان سیل زده یا زلزله زده، خانه و کاشانه خود را از دست میدهند در این هنگام عملیات باز سازی و برآورد زمان زیادی میبرد. تا اتمام عملیات باز سازی این خانوارها به مکانی برای اسکان موقت نیاز دارند و بخصوص اگر این نوع اتفاق ها در فصول سرد سال ماننده پائیز و زمستان رخ دهد چراکه سرمای شدید هوا در هنگام شب این نیاز را بیشتر کرده و نمی توان از این سرما در هنگام شب جان سالم بدر برد. جهت این منظور کانکس اضطراری برای اسکان موقت برای مردمان سیل زده و زلزله زده استفاده می شود. کانکس اضطراری باید دارای سرویس بهداشتی و آبدارخانه و سیستم سرمایش و گرمایش باشد تا شرایط اولیه یک خانه موفقت را داشته باشند. از طرفی کانکس اضطراری باد محکم باشد تا خانوارهای که از آن استفاده میکنند در فضای ایمن باشند که متاسفانه در زلزله اخیر اخبارهای که به گوش میرسید حاکی از ضعیف بودن کانکس و نارضایتی خانوارهای زلزله زده بود .

کانکس امداد رسانی

از دیگر از کانکس اضطراری کانکس کارراد،کانکس امداد و نجات  مستقر در جاده ها می توان اشاره نمود که کاربرد آنها امدادی و خدمات پزشکی می باشد. که عملا جهت رخ دادن حوادثی مانند تصادفات در جاده های بین شهری که فاصله زیادی تا بیمارستان ها و درمانگاه ها دارند به خصوص در مواقع پر سفر سال ماننده ایام  تعطیلات عید نوروز و موارد مشابه آن تعدادی از این نوع کیوسک را به ماننده یک درمانگاه کوچک با تجهیزات پانسمان و امداد رسانی برای احیای جان آسیب دیدگان در فواصل مختلفی از راه ها نصب می کنند. در این سازه همواره پرستار و پزشک کشیش وجود دارد و یک آمبولانس نیز برای انتقال مجروه از محل حادثه به آن و یا از آنجا به بیمارستان مرکزی در اختیار آنها قرار می دهند.

ساخت کانکس اضطراری

زمان مهم ترین فاکتور در هنگام وقوع حوادث است و همانطور که مستحضرهستید استفاده از این نوع کانکس برای مواقع فوریتی بوده و زمان مکفی برای ساخت و ساز نیست. به همین خاطر سازمان های وابسته سعی کرده اند با کانکس در این خصوص وارد مذاکره شده تا این شرکت، کانکس  اضطراری مطابق با استاندارد های هلال احمر را ساخته ودر جای بصورت انبوه دپو کرده تا در زمان نیاز از آنها برای موارد فوق استفاده کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.