کانکس برای مناطق زلزله زده
آبان ۲۵, ۱۳۹۶
کانکس ساندویچ پانل
آذر ۷, ۱۳۹۶

 کانکس چوبی (ترموود)

یکی دیگر از کانکس پر مخاطب کانکس کارراد،کانکس ترموود است و دیگر محصول کانکس کارراد میباشد. ما به جرأت میتوانیم بگوییم اولین تولید کننده این گونه کانکس در ایران بوده ایم زیرا سال ۸۹ اولین پروژه  کانکس ترموود را در منطقه ۲۲ تهران اجرا نمودیم و در سال ۸۸ با متریال ترموود در نمایشگاه بین الملی صنعت ساختمان آشنایی پیدا کردیم . شاید قبل از آن نیز کانکس چوبی با استفاده از چوب های متفرقه نیز در کانکس چوبی استفاده کرده بودیم ولی به دلیل عدم مقاوت چوبهای روسی در برابر شراط جوی و نگهداری پس از اجرا همیشه تمام شرایط را در نظر میگرفتیم تا کانکس چوبی بعد از اجرا به مشکل نخورد، ولی امروز با تکنولوژی جدید و مواد و مصالح مقاوم به راحتی میتوانیم  کانکس چوبی با نمای ترموود را به مخاطبان و مشتریان عزیز و گرامی پیشنهاد کنیم . نحوه اجرا کانکس چوبی با استفاده از مواد ترموود میباشد زیرا کانکس ترموود به لحاظ بصری یک المان شهری محصوب میشود و در سطح شهر با سیستم شهری بسیار هارمونی دارد در ضمن کانکس ترموود را میتوان بصورت تلفیقی اجرا نمود تا یک اختلاف متریالی و یا یک ساختار شکنی در نما ایجاد نمود و به زیبایی آن اضافه نمود که کانکس کارراد نیز این کار را در پروژه شیر پگاه انجام داده است. برای این شرکت ثبت و حق اجرای این طرح تنها برای شرکت شیر پگاه میباشد که توسط  کانکس کارراد اجرا گردیده میشود.

در نمونه کانکس چوبی ترموود گاهاً دیده شده که از مواد مصنوعی چون وود پلاست، سایدینگی فلزی طرح چوب و یا چوبهای متفرقه استفاده گردیده که شاید بتواند نیاز مشتری را نیز برآورده کند ولی تمامی این موارد نمی تواند جایگاه کانکس ترموود را بگیرد زیرا به لحاظ بصری نمای خود را دارد و هیچ چیز نمیتواند جایگزین چوب باشد. کانکس ترموود را بیشتر در فضاهای شهری استفاده میکنند و بیشتر مخاطب های ما کسانی هستند که برای کانکس فروشگاهی از کانکس ترموود استفاده میکنند.

اجرای  کانکس ترموود مشابه کانکس دیگر است ولی با این تفاوت که نمای بیرونی آن از ترموود یا چوب روسی میباشد که خود جزییات مختص خود را دارا می باشد. جهت عدم شکستگی چوب ترموود، باید حتماً زیر کار آن توسط چوب اشباع انجام پذیرد. بعد از انجام و اجرای چوب اشباع میتوان ترموود را روی آن اجرا نمود اما اکثراً به دلیل هزینه و مدت اجرا از این کار در کانکس ترموود صرف نظر میکنند .

اگر به دنبال کانکس زیبا جهت جذب مشتری هستید میتوانید در این امر از مشاورین ما در کانکس کارراد بهرمند شوید .

كانكس ترموود و سمنت برد

كانكس ترموود و سمنت برد چیست؟ ترموود نوعی چوب می‌باشد که در فرآیندی با همین نام درست می‌شود. نام دیگر ترموود، “ترمو چوب” می‌باشد. ویژگی‌های ترموود:

  • حذف مواد مغذی موجود در چوب برای جلوگیری از رشد قارچ و جذب شدن حشرات برای تغذیه از چوب
  • عدم وجود مواد غیرطبیعی
  • ضد پوسیدگی
  • کاهش مقاومت خم شدن و پیچشی
  • ثابت شدن رنگ
  • ثبات در ابعاد

این موارد باعث می‌شود کانکس ترموود مقاومت،کیفیت و طول عمر بالایی داشته باشد.(کانکس ترمو چوب) در فرآیند انجام ترموود چوب در دمای صد و هشتاد تا دویست و پنجاه درجه سانتی گراد حرارت میبیند تا به مغز چوب برسد. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود در طراحی داخلی نیز از آن بسیار استفاده شود.

کانکس سمنت برد

سمنت برد با نام صفحات سیمانی نیز شناخته می‌شود. سمنت برد در نمای ساختمان و خصوصا کانکس و خانه پیش‌ساخته بسیار استفاده می‌شود. همچنین برای زیبایی بیشتر از ترکیب سمنت برد و ترموود استفاده می‌شود.

تصاویر کانکس و پیش ساخته مربوط به سمنت برد و ترموود

 سمنت برد و كركره برقى

سمنت برد و كركره برقى

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

تماس با کانکس کارراد

دیدگاه ها بسته شده است