شیلتر نظامی

شیلتر نظامی

بی شک یکی از اولین تولید کنندگان شیلتر نظامی در ایران کانکس کارراد می باشد. شیلتر نظامی به منظور تأمین نمودن محلی برای اسکان، بدون توجه به منطقه و نوع آب و هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد.این نوع از کانتینر  علاوه بر اینکه دارای مخازن بزرگ به منظور نگهداری و تامین مواد خوراکی و آشامیدنی افراد هستند، با توجه به درخواست هر ارگانی قابلیت سفارشی سازی را دارا می‌باشند، بدین معنی که قابلیت‌ های اضافی نیز برای فراهم نمودن امکان زندگی در شرایط سخت در آن‌ ها فراهم می‌آید.

شیلتر به عنوان خانه ها و پناه گاه هایی موقت با هدف کمک به مردمی که در اثر حوادثی از قبیل جنگ، سیل، زمین لرزه، تغییرات آب و هوایی نظیر طوفان، گردباد های شدید و … مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند طراحی گشته و در هر موقعیتی که به اسکان فوری نیاز باشد، می توان از شیلتر بهره گرفت.

از جمله مزایای استفاده از شیلتر کانکس کارراد:

 نصب و راه اندازی سریع برای اسکان مردم
 دوام بالا شیلتر کانکس کارراد
 قابلیت استفاده مکرر از شیلتر کانکس کارراد
 قابلیت جابجایی شیلتر کانکس کارراد
 قابلیت محافظت طولانی مدت از حادثه دیده ها در برابر آسیب های احتمالی حوادث
نیاز به فضای نصب حداقلی شیلتر کانکس کارراد
 قابلیت تعبیه درب های امنیتی و سیستم تهویه مطبوع در شیلتر کانکس کارراد
 ضد گلوله، آر پی جی، بمب و موشک در شیلتر کانکس کارراد
 پیوستگی قطعات به یکدیگر در حرکت های زمین در شیلتر کانکس کارراد

در این نوع از کانتینر تغییر کاربری داده شده بنابر صلاح دید شخص و یا ارگان سفارش دهنده، کانکس کارراد آن را به انواع مختلف ابزار و لوازم نظامی و ایمنی تجهیز می کند تا افراد بتوانند حتی در مکان های سخت و طاقت فرسا مکانی برای استراحت و به عنوان مقر خود در محل جدید که غیرثابت بوده و متحرک می باشد داشته باشند.

از جمله این امکانات می توان به قرار دادن آنتن های مخابراتی، تاسیسات تأمین برق حرفه ای، سیستم تصفیه آب و… اشاره کرد.

شیلتر یا شلتر به انگلیسی Shelter نیز یکی از کلماتی است که در زبان انگلیسی به عنوان کانکس بکار می رود اما در واقع شیلتر معنای سرپناه و مخفیگاه میدهد ، شاید استفاده از شیلتر به عنوان معنای انگلیسی کانکس نیز در برخی جاها صحیح باشد. از نمونه های کاربرد آن در فارسی به کانکس شیلتر مخابراتی و شیلتر نظامی می توان اشاره کرد که در این صنعت کلمه ای شناخته شده می باشد.